dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Občanská sdruženíPražský život

Feministky budou v centru Prahy protestovat nahoře bez! Co jim vadí?

Máme dost české politické sexmise! Máme dost politiky bez žen! Máme dost planých slibů! České feministky ze sdružení Fórum 50 %, které dlouhodobě upozorňuje na nedostatek žen v české politice, se rozhodly zvolit neobvyklou formu protestu. V centru Prahy budou protestovat nahoře bez.

„Protože jsme již vyčerpaly všechny řádné možnosti a změna nepřichází, rozhodly jsme se pro radikální formu protestu. Po vzoru feministické skupiny Femen vyjádříme svůj nesouhlas s absencí žen na kandidátních listinách happeningem nahoře bez,“ sděluji organizátorky protestní akce.

Anketa

Měl by se v politice zvýšit počet žen?

36.6%
(36.6%)
63.4%
(63.4%)
Happening se uskuteční v pondělí 14. října od 18:30 na Malostranském náměstí v Praze 1. Na rohu s Mosteckou ulicí vedoucí ke Karlovu mostu budou ženy vysvlečené do půl těla upozorňovat na to, že na kandidátkách je výrazná většina mužů.

„Počet žen na kandidátkách do Sněmovny opět klesl. Bohužel se tak potvrzuje, že největší překážkou pro vstup žen do politiky jsou paradoxně samotné politické strany. Bez systémových opatření a jasných pravidel pro sestavování kandidátních listin se tento stav nezmění. Ženám navíc letos ublížilo i to, že kvůli předčasným volbám probíhaly nominace narychlo a velmi netransparentně,“ říká Jana Smiggels Kavková, politoložka a ředitelka Fóra 50 %, které dlouhodobě monitoruje postavení žen na české politické scéně.


Další články
Nahoru