Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 29°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Veletrhy

FEL ČVUT na Veletrhu vědy ukáže robotickou zoo i robozáchranáře

30. 5. 2024 - 1. 6. 2024
Chystáte se na letošní Veletrh vědy? Pokud ano, neopomeňte stanoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL ČVUT). I letos chystá zajímavý program pro malé i velké návštěvníky a návštěvnice, při němž se lidé pobaví i přiučí něco z techniky.

Na stanovišti FEL potkáte třeba robotické mazlíčky, které vědci a vědkyně vyvíjejí a vylepšují. „Můžete se těšit například na roboty ‚píďalky‘, jejichž ovládání si mohou vyzkoušet i návštěvníci a návštěvnice,“ uvedl Jakub Sláma z Centra umělé inteligence FEL ČVUT. Podotkl, že jeho tým přiveze i „pavoučího“ hexapoda a připraví interaktivní úkoly s bludištěm, kdy si sami vyzkoušíte řešení běžných robotických úloh. 

„Na Veletrhu vědy plánujeme předvést robota Spot s robotickou rukou a autonomní sbírání předmětů. Dále pak záchranářského a průzkumného robota MARV, který bude autonomně následovat svého vůdce,“ upozornil Bedřich Himmel z katedry kybernetiky FEL.

„Jedná se o reálný scénář nasazení záchranářského robota, který veze vybavení pro záchranáře. Musí ho autonomně sledovat, vyhýbat se případným překážkám, a přitom nesmí záchranáře ohrozit. Všechno to jsou práce našich studentů,“ doplnil Himmel. 

I na Veletrhu vědy pak pod vedením studentů a studentek FEL projdete minikurzem pájení součástek. Díky němu získáte originální suvenýr. (Nejen) malé děti si pak mohou vyrobit placku podle řady vzorů či vlastního návrhu. 

Expozici na Veletrhu vědy tentokrát „vyšperkuje“ i oblíbený Van de Graaffův generátor. Co umí? No, nabít člověka na 10 000 voltů a vytvořit mu velmi efektní účes. Středoškoláci a středoškolačky, které v příštích letech čeká maturita a láká je technika, si pak na stánku mohou popovídat se studenty a studentkami fakulty o čemkoliv, co je ohledně studia FEL zajímá.

Program se koná denně od 30. 5. do 1. 6. v hale č. 6 PVA EXPO Praha – ve stánkovém komplexu ČVUT. 


Autor: red

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

15. června 2024 v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Veletrh neziskových organizací Prahy 1

2. června 2024 ve 20:42

Rok 2024 je rokem dobrovolnictví. Přijďte 10. června na první ročník obnoveného veletrhu, který v roce 1996 zahajoval prezident Václav Havel.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

18. května 2024 v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

ČVUT: Přijďte si popovídat s robotem Ludvíkem

16. ledna 2024 v 10:39

Šestnáctého ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2024, který se bude konat ve dnech 23.–25. ledna na výstavišti PVA Expo Praha v hale 4, se opět zúčastní České vysoké učení technické v Praze.

Svatební dny na Vysočanské

21. prosince 2023 v 08:21

Leden jako ideální měsíc pro začátek příprav na svatbu. V tomto období se nejlépe vybírá z nabídky svatebních šatů i z dalších dodavatelských služeb. Ve dnech 12. – 13. ledna proběhne pro všechny nastávající nevěsty a jejich partnery, svědky a svědkyně, svatebčany i pro všechny, kdo hledají...

Další články
Nahoru