dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Federace: situace zaměstnanců České pošty je neúnosná, stali se z nich hokynáři a prodavači
Pobočka České pošty. Ilustrační foto: archiv

Federace: situace zaměstnanců České pošty je neúnosná, stali se z nich hokynáři a prodavači

Iniciativa ProAlt společně s Federací výkonných zaměstnanců České pošty vystupují proti praktikám, které se podle nich v poslední době staly v této instituci normou. „Jedná se o šikanu řadových zaměstnanců, snižování platů, vyvolávání atmosféry strachu a nekolegiality, to vše ve jménu zisků aliančních partnerů a některých ´elitních´ manažerů," uvádí iniciativa a federace v společném tiskovém prohlášení.

„Tato atmosféra nakonec povede jedině ke zhoršování služeb České pošty pro občany, což se již dnes stává realitou. Čím více prodají pošťáci pojistek, účtů a žvýkaček, tím méně stihnou doručit dopisů, balíků a dalších zásilek. Jako vždy na neoliberálních postupech prodělají pracující a zákazníci, přičemž naopak vydělá úzká skupina zástupců nadnárodních korporací a management České pošty,“ sděluje iniciativa a federace.

„Situace zaměstnanců České pošty je neúnosná. Strach a nátlak se staly každodenními zdroji motivace k práci. Původní poslání pošťáka, který by neměl být běžným zaměstnancem, protože jeho role byla vždy někde mezi poskytovatelem veřejných služeb a zaměstnancem, se dnes redukuje na prodavače a hokynáře. Navíc za velmi nelidských a agresivních pracovních podmínek,“ říká k věci prezident Federace výkonných zaměstnanců České pošty Miroslav Prokop.

Proti šikaně, bossingu, mobbingu

„Česká pošta se snaží dělat ze svých zaměstnanců nesvéprávné, rozklepané a ke všemu svolné bytosti třesoucí se před nesmyslnými pokyny manažerů. Dopis, v němž manažer závěrem konstatuje, že si nechal nabrousit nůž, je esencí narůstající – v tuto chvíli verbální – agresivity privilegovaných vůči neprivilegovaným. S takovou praxí nesouhlasíme a podporujeme proto zaměstnance pošty v jejich požadavcích, a tím i nepřímo všechny občany, kteří využívají jejích služeb,“ vysvětluje mluvčí ProAltu Pavel Novák.

„Iniciativa ProAlt obecně podporuje odpor pracujících proti špatným pracovním podmínkám, šikaně, bossingu, mobbingu a veškerým dalším praktikám, kterými zaměstnavatelé disciplinují zaměstnance,“ dodává mluvčí iniciativy Ondřej Lánský.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Další články
Nahoru