dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C

Favorité potvrdili svůj věhlas i formu

Rekordní Mizuno Brněnskou 7 vyhráli podle očekávání Kohut a Kriegelová! V Mizunu Brněnské sedmičce v areálu výstaviště obhájil prvenství o 11 vteřin rychleji než loni Jan Kohut v dresu Mizuna a kvalitu znovu ukázala Kateřina Kriegelová, letos už hlavně úspěšná maratonkyně.

Rekordní vyprodané pole osmi stovek běžců kroužilo na čtyřech okruzích. Kohut měl vývoj zcela pod kontrolou. „Běželo se mi dobře. Snažil jsem se to nehonit, vyčkával jsem až na konec, poslední kilák a půl jsem trochu přidal,“ říkal.

Nejdéle mu zůstal v patách Robert Míč, dvacetiletý svěřenec trenéra Sequenta z Univerzity Brno. Zpočátku se držel i účastník olympijského triatlonu v Londýně, Přemysl Švarc. „A Dana Orálka jsem za sebou ani neviděl, neohlížel jsem se,“ komentoval Kohut cílové třetí místo brněnského ultrašampiona.

vitezka-kriegelova-nahled Kateřina Kriegelová přijela do Brna poprvé, aby zkompletovala letošní pohárovou účast na Mizuno Running Cup 2013 a potvrdila si celkové prvenství v kategorii žen do 29 let. Druhá Lucie Maršánová za ni zaostala víc než minutu.

„Dala jsem si to poprvé a moc se mi tu líbilo. Atmosféra i organizace,“ chválila pořadatele inženýrka a tanečnice flamenka z Velkých Losin, působící v Praze. „Odběhla jsem to v klidu. Viděla jsem, že mám náskok, trošku jsem si pak povolila a jen držela tempo. Běžela jsem s kluky z Loun, Filip Havel, ten je o trošku přede mnou, měl křiklavě žlutý tričko a boty. To byl můj „virtuální“ vodič,“ usmívala se.

Za odměnu ji čeká desetidenní dovolená v San Francisku a kalifornských parcích. Letos toho má za sebou až dost, celkem šest maratonů, z toho tři horské. Díky tomu červencovému v Zermattu, kde strávila v kopcích víc než čtyři hodiny, se dokonce dostala na fotografii v mezinárodním magazínu Running Distance.


Vánoční jarmark magistrátu ve Škodově paláci

Dnes v 15:26

Třetí ročník jarmarku se koná ve středu 13. prosince od 10 do 17 hodin.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

Dnes ve 12:47

Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. 

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

Dnes ve 12:32

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze...

Operní árie na Bastionu

Dnes v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Praha 3 zve na Adventní koncert 2017

Dnes v 09:18

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zve na Adventní koncert v pátek 15. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Radnice zrestaurovala plastiku. Čistý bruselský styl najdete v Praze 10

Dnes v 07:32

Plastika Rychlost od Jiřího Nováka byla instalována v roce 1961 a reprezentuje čistý tzv. bruselský styl. Dlouhodobé restaurování významné plastiky bylo ukončeno a veřejnost ji může vidět před základní školou V Rybníčkách v Praze 10.

Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov: V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 07:25

Ve středu 13. prosince dojde od 0.35 hodin do 2.35 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov v uvedeném směru.

Běžecká škola Prahy 10. Zdarma

Dnes v 07:09

Běžeckou školu můžete navštívit zdarma každé úterý až do 23. prosince od 18 hodin v Malešickém parku.

Komentovaná vycházka po Olšanských hřbitovech

Dnes v 07:06

Vycházka ve středu 13. prosince bude tematicky zaměřena na historii tohoto pohřebiště a především na několik nejvýznamnějších hrobů, které se na Olšanech nacházejí – například hrobku rodiny Hrdličkovy, hrob Jana Palacha, hrob sester Klenkových, hrobku rodiny Waldek und Hordt či hrob Josefa...

Cyklisté v centru Prahy blokovali ulici, odmítají zákaz kol na pěších zónách

Dnes v 00:16

Cyklisté včera v podvečer na protest proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici v první městské části. Blokádě předcházela společná jízda ulicemi, uvedla ČTK.

Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Včera v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Včera v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Včera v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Další krátké zprávy
Nahoru