dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Faux pas radních: Vyzvali veřejnost k pokládání dotazů, které však ignorují
Členové Rady hl. m. Prahy. Foto: www.dotazy.praha.eu

Faux pas radních: Vyzvali veřejnost k pokládání dotazů, které však ignorují

Tento předvolební tah se vedení Prahy zle nevydařil a působí mu z ostudy kabát. Řeč je o on-line portálu Dotazy radním, který spustil pražský magistrát v druhé polovině května ve spolupráci s občanskou iniciativou Pražské fórum. Nejen, že lidé o komunikaci s pražskými politiky nemají zájem, ale radní si navíc s položenými dotazy moc nelámou hlavu a na spoustu z nich se neobtěžují odpovědět.

„Na různé otázky je možné se veřejně zeptat radních hlavního města, aniž by bylo nutné osobně přijít na zasedání zastupitelstva,“ lákal magistrát v květnu veřejnost k pokládání dotazů na vedení metropole, výlučně složeného ze zástupců strany TOP 09. Pod dotazem na radního se měla objevit jeho odpověď.

Na začátku letních prázdnin Pražský patriot podrobil portál analýze, která ukázala, že o komunikaci s radními lidé nejeví velký zájem. Od července moc dotazů nepřibylo, nicméně se ukázalo, že ty už položené radní často ignorují. Pokud byste čekali, že se pokusí alespoň o vyhýbavé odpovědi, jste na omylu. Prostě nechají dotaz bez povšimnutí.

Tak například primátorovi Hudečkovi od spuštění portálu položili lidé celkem 35 dotazů. Sedm jich nechal bez odpovědi, z toho pět v září! Ignoroval otázky týkající se územního plánu, odtahů aut, Vidoule i velkoplošných reklamních obrazovek.

Nouza v září: Nerušit, neodpovídám!

Zarážející je přístup náměstka primátora Jiřího Nouzy. Tomu přišlo od lidí v září dvanáct otázek, neodpověděl ani na jednu! Lidé se ho ptali i na tunelový komplex Blanka, chtěli vědět stanovisko města ke konkrétním problémům v dopravě.

„Chtěl bych se zeptat vás jako představitele města, o němž se domnívám, že má TSK ve svém oboru působnosti, proč odstraňování závad v dopravním značení tak dlouho trvá a kdy bude napravena tato konkrétní závada,“ ptal se 16. září na Střešovickou ulici Josef Jůza. I dalším radním pokládají lidé dotazy vesměs z oblastí, které jsou v jejich kompetencích.

Radní Eva Vorlíčková odpověděla na poslední dotaz 21. května. Od té doby jí lidé položili čtyři… Podobným „lemplem“ v odpovídání na dotazy veřejnosti je radní Lukáš Manhart. Na poslední dotaz odpověděl letos v únoru! Radnímu Jiřímu Vávrovi položili lidé jen dvě otázky, na jednu neodpověděl. Radní Jiří Pařízek nechal ležet ladem dvě otázky, obě z minulého měsíce.

Někomu přišly jen dva dotazy

Jsou radní, kteří na portálu www.dotazy.praha.eu odpověděli na všechny dotazy. Jsou to Martin Dlouhý, Václav Novotný, Ludmila Štvánová a Jan Vašíček. Nutno však dodat, že o komunikaci s nimi lidé moc velký zájem neměli. Každému položili ve většině případů jen dva, jednou čtyři a jednou šest dotazů.

Lidé se mohli, asi jako bonus, aby v portálu nebyli jen politici z TOP 09, ptát i předsedy kontrolního výboru Petra Dolínka z ČSSD. Poslali mu jen dva dotazy, na které odpověděl.

Čtěte také:

Vedení města spustilo s velkou slávou portál Dotazy radním, lidé o komunikaci s politiky nemají zájem 


Další články
Nahoru