dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Fasádu Betlémské kaple rozsvítí multimediální show
Betlémskou Odyseu mohli vidět zájemci již v březnu, nyní se na Betlémské náměstí vrací. Foto: archiv

Fasádu Betlémské kaple rozsvítí multimediální show

V sobotu 12. října se uskuteční na fasádě Betlémské kaple v centru Prahy unikátní multimediální umělecká show Betlémská Odysea – video mapping. Při představení bude možné sledovat historické obrazy, které se prolnou s počítačovými animacemi a efekty. Před diváky se bude odvíjet příběh mistra Jana Husa.

Autorka, výtvarnice, režisérka a choreografka Zdeňka Čechová zvolila netradiční způsob audiovizuální projekce, takzvaný video mapping. Nesnaží se šokovat nečekanými zvraty, ale naopak chce, aby si divák mohl plně prožít krásnou hudbu – oratoria hudebního skladatele Miroslava Vobořila a zároveň, formou oživení historických fresek na fasádě Betlémské kaple, vede diváka historií, která se k tomuto památnému místu váže.

V historických obrazech, prolnutých náročnými počítačovými efekty a animacemi, se odvíjí děj prezentující mistra Jana Husa jako kazatele, rektora Univerzity Karlovy a poté jako kacíře a mučedníka.

Symbolicky je ztvárněn odpor českého lidu pod vedením Jana Žižky a následné husitské hnutí. Jsou zdůrazněna celosvětově významná data založení Univerzity Karlovy a ČVUT v Praze.

Závěrečná část projekce je věnována současné roli Betlémské kaple jako univerzitního objektu, kde se konají slavnostní inaugurace a promoce.

Představení se uskuteční v sobotu 12. října v časech od 20:30, od 21:00 a od 21:30 hodin. Vstup je zdarma. Show Betlémská Odysea – video mapping měla úspěšnou generálku letos v březnu, kdy ji shlédly stovky diváků.

Nyní jde o předpremiéru a slavnostní premiéra je plánována na rok 2015 u příležitosti 600. výročí od upálení Mistra Jana Husa.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru