dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Farmářské tržiště na vltavské náplavce začíná sedmou sezonu
V sobotu vyroste na náplavce u Výtoně farmářské tržiště. Foto: Jan Puci

Farmářské tržiště na vltavské náplavce začíná sedmou sezonu

V sobotu 6. února začne další sezona pražského farmářského tržiště Náplavka. Zahájení bude v duchu masopustního veselí. Můžete se těšit na tradiční zimní opékání špekáčků na ohni, které vám osobně a umělecky nakrojí mistr řezu, výtvarník a animátor Petr Friedl. O muziku se postará kapela The Brownies a pro všechny děti do 15 let se bude konat masopustní karneval. Trhy budou otevřeny od 8 do 14 hodin.

Ke špekáčkům vám zdarma půjčí pruty na opékání, ale pokud máte nějaké doma, určitě si je přineste, alespoň nebudete muset čekat frontu.

Soutěž kostýmů a masek
Soutěž je určena pro děti do 15 let. Defilé masek bude mezi 10 a 11:20 hodin blízko sjezdu u Výtoně, blíže železničnímu mostu. V soutěži půjde o nejoriginálnější masku.

Připraveni budou všichni sedláci a prodejci se „zimní“ zeleninou, jablky, hruškami, medem, vajíčky, masem, klobáskami, sýry, pečivem pivem nebo vínem.

Kromě špekáčků opékaných na ohni si můžete dát i těstoviny, burgery, halušky, pečené brambory, horký mošt nebo skvělou kávu.

Náplavka, v sobotu 6. února od 8 do 14 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru