Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části
Páteční trhy u stanice metra Černý Most. Foto: Jan Puci

Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části

Farmářské trhy u stanic metra Rajská zahrada a Černý Most mají dlouhou tradici, ale i v důsledku covidové pandemie začala upadat jejich úroveň. Praha 14 se letos na jaře pokusila o restart a svěřila provoz své správcovské společnosti Správa majetku Praha 14 (SMP14). Co se na trzích změnilo a jaké jsou dosavadní ohlasy zákazníků, sdělili Petr Hájek z SMP14 a starosta městské části Jiří Zajac (ODS).

Trhy fungují pod novým provozovatelem od letošního 9. března na Rajské zahradě a od 11. března na Černém Mostě. Praha 14 se rozhodla trhy vizuálně vylepšit, správcovská společnost proto nakoupila stany a stoly, které poskytuje v ceně tržního místa. 

„Tím jsme trhy barevně sjednotili. Snažíme se z průchozích farmářských trhů udělat místo, kde si zákazníci rádi posedí a zdrží se déle. Tak je může zaujmout i to, co by původně na trzích přehlédli,“ sdělil správce trhů Petr Hájek, který pracuje na udržení stávajících prodejců a také jejich rozšiřování.

Trhy u vstupu do stanice metra Rajská zahrada se konají každou středu od 9 do 19 hodin, u stanice metra Černý Most ve stejný čas každý pátek. Prodejců je dle sezóny 13 až 20, záměrem provozovatele je podle Hájka nabídku prodejců kvantitativně a kvalitativně rozšiřovat. 

„Zařídili jsme opravu propadlé nebo zcela chybějící dlažby, na trzích provádíme pravidelný a častější úklid. Neustále aktivně vyhledáváme nové kvalitní prodejce, které naše společné trhy obohatí zajímavým sortimentem,“ upřesnil Hájek. 

„Trhy jsou v současnosti příjemným místem se skvělou dostupností a přirozeným uzlem pro nákup zboží od pěstitelů, chovatelů a přímých výrobců. Rádi bychom tento stav udrželi,“ podotkl. Oba trhy budou fungovat až do Vánoc, po zimní pauze se otevřou příští rok v polovině března.

Jaká je dosavadní zpětná vazba od návštěvníků trhů po změně provozovatele? „Návštěvníci velice pozitivně vnímají jednotný vzhled prodejních míst, rozšiřování množství prodejců. Rádi nakupují u svého léty prověřeného prodejce a jsou potěšeni jeho přítomností na každým dalším trhu. Na trzích pozitivně vnímají květinovou výzdobu na stolech, opravu propadlé nebo chybějící dlažby, nově natřené lavičky, pravidelný a častější úklid na trzích,“ dodal Petr Hájek. 

Změny si pochvaluje i starosta Prahy 14 Jiří Zajac, který změnu provozovatele inicioval. „Změnu hodnotím kladně. Hlavní důvod byl, aby městská část měla na trhy operativně vliv a mohla požadovat úpravy a změny v průběhu roku. SMP14 reaguje obratem, na rozdíl od dříve zasmluvněných partnerů,“ uvedl. 

„Především díky přístupu pana Hájka se trhy posunuly velmi kupředu, jeho aktivní vyhledávání nových chybějících produktů a jeho angažovanost je velmi znát, občané i sami trhovci si pochvalují pozitivní změny. Mimochodem nemáme zatím ani jednu negativní reakci,“ dodal.


Autor: puc

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru