Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části
Páteční trhy u stanice metra Černý Most. Foto: Jan Puci

Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části

Farmářské trhy u stanic metra Rajská zahrada a Černý Most mají dlouhou tradici, ale i v důsledku covidové pandemie začala upadat jejich úroveň. Praha 14 se letos na jaře pokusila o restart a svěřila provoz své správcovské společnosti Správa majetku Praha 14 (SMP14). Co se na trzích změnilo a jaké jsou dosavadní ohlasy zákazníků, sdělili Petr Hájek z SMP14 a starosta městské části Jiří Zajac (ODS).

Trhy fungují pod novým provozovatelem od letošního 9. března na Rajské zahradě a od 11. března na Černém Mostě. Praha 14 se rozhodla trhy vizuálně vylepšit, správcovská společnost proto nakoupila stany a stoly, které poskytuje v ceně tržního místa. 

„Tím jsme trhy barevně sjednotili. Snažíme se z průchozích farmářských trhů udělat místo, kde si zákazníci rádi posedí a zdrží se déle. Tak je může zaujmout i to, co by původně na trzích přehlédli,“ sdělil správce trhů Petr Hájek, který pracuje na udržení stávajících prodejců a také jejich rozšiřování.

Trhy u vstupu do stanice metra Rajská zahrada se konají každou středu od 9 do 19 hodin, u stanice metra Černý Most ve stejný čas každý pátek. Prodejců je dle sezóny 13 až 20, záměrem provozovatele je podle Hájka nabídku prodejců kvantitativně a kvalitativně rozšiřovat. 

„Zařídili jsme opravu propadlé nebo zcela chybějící dlažby, na trzích provádíme pravidelný a častější úklid. Neustále aktivně vyhledáváme nové kvalitní prodejce, které naše společné trhy obohatí zajímavým sortimentem,“ upřesnil Hájek. 

„Trhy jsou v současnosti příjemným místem se skvělou dostupností a přirozeným uzlem pro nákup zboží od pěstitelů, chovatelů a přímých výrobců. Rádi bychom tento stav udrželi,“ podotkl. Oba trhy budou fungovat až do Vánoc, po zimní pauze se otevřou příští rok v polovině března.

Jaká je dosavadní zpětná vazba od návštěvníků trhů po změně provozovatele? „Návštěvníci velice pozitivně vnímají jednotný vzhled prodejních míst, rozšiřování množství prodejců. Rádi nakupují u svého léty prověřeného prodejce a jsou potěšeni jeho přítomností na každým dalším trhu. Na trzích pozitivně vnímají květinovou výzdobu na stolech, opravu propadlé nebo chybějící dlažby, nově natřené lavičky, pravidelný a častější úklid na trzích,“ dodal Petr Hájek. 

Změny si pochvaluje i starosta Prahy 14 Jiří Zajac, který změnu provozovatele inicioval. „Změnu hodnotím kladně. Hlavní důvod byl, aby městská část měla na trhy operativně vliv a mohla požadovat úpravy a změny v průběhu roku. SMP14 reaguje obratem, na rozdíl od dříve zasmluvněných partnerů,“ uvedl. 

„Především díky přístupu pana Hájka se trhy posunuly velmi kupředu, jeho aktivní vyhledávání nových chybějících produktů a jeho angažovanost je velmi znát, občané i sami trhovci si pochvalují pozitivní změny. Mimochodem nemáme zatím ani jednu negativní reakci,“ dodal.


Autor: puc

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

Dnes ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Další články
Nahoru