Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části
Páteční trhy u stanice metra Černý Most. Foto: Jan Puci

Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části

Farmářské trhy u stanic metra Rajská zahrada a Černý Most mají dlouhou tradici, ale i v důsledku covidové pandemie začala upadat jejich úroveň. Praha 14 se letos na jaře pokusila o restart a svěřila provoz své správcovské společnosti Správa majetku Praha 14 (SMP14). Co se na trzích změnilo a jaké jsou dosavadní ohlasy zákazníků, sdělili Petr Hájek z SMP14 a starosta městské části Jiří Zajac (ODS).

Trhy fungují pod novým provozovatelem od letošního 9. března na Rajské zahradě a od 11. března na Černém Mostě. Praha 14 se rozhodla trhy vizuálně vylepšit, správcovská společnost proto nakoupila stany a stoly, které poskytuje v ceně tržního místa. 

„Tím jsme trhy barevně sjednotili. Snažíme se z průchozích farmářských trhů udělat místo, kde si zákazníci rádi posedí a zdrží se déle. Tak je může zaujmout i to, co by původně na trzích přehlédli,“ sdělil správce trhů Petr Hájek, který pracuje na udržení stávajících prodejců a také jejich rozšiřování.

Trhy u vstupu do stanice metra Rajská zahrada se konají každou středu od 9 do 19 hodin, u stanice metra Černý Most ve stejný čas každý pátek. Prodejců je dle sezóny 13 až 20, záměrem provozovatele je podle Hájka nabídku prodejců kvantitativně a kvalitativně rozšiřovat. 

„Zařídili jsme opravu propadlé nebo zcela chybějící dlažby, na trzích provádíme pravidelný a častější úklid. Neustále aktivně vyhledáváme nové kvalitní prodejce, které naše společné trhy obohatí zajímavým sortimentem,“ upřesnil Hájek. 

„Trhy jsou v současnosti příjemným místem se skvělou dostupností a přirozeným uzlem pro nákup zboží od pěstitelů, chovatelů a přímých výrobců. Rádi bychom tento stav udrželi,“ podotkl. Oba trhy budou fungovat až do Vánoc, po zimní pauze se otevřou příští rok v polovině března.

Jaká je dosavadní zpětná vazba od návštěvníků trhů po změně provozovatele? „Návštěvníci velice pozitivně vnímají jednotný vzhled prodejních míst, rozšiřování množství prodejců. Rádi nakupují u svého léty prověřeného prodejce a jsou potěšeni jeho přítomností na každým dalším trhu. Na trzích pozitivně vnímají květinovou výzdobu na stolech, opravu propadlé nebo chybějící dlažby, nově natřené lavičky, pravidelný a častější úklid na trzích,“ dodal Petr Hájek. 

Změny si pochvaluje i starosta Prahy 14 Jiří Zajac, který změnu provozovatele inicioval. „Změnu hodnotím kladně. Hlavní důvod byl, aby městská část měla na trhy operativně vliv a mohla požadovat úpravy a změny v průběhu roku. SMP14 reaguje obratem, na rozdíl od dříve zasmluvněných partnerů,“ uvedl. 

„Především díky přístupu pana Hájka se trhy posunuly velmi kupředu, jeho aktivní vyhledávání nových chybějících produktů a jeho angažovanost je velmi znát, občané i sami trhovci si pochvalují pozitivní změny. Mimochodem nemáme zatím ani jednu negativní reakci,“ dodal.


Autor: puc

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Dnes ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Včera v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Včera v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Včera v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Další články
Nahoru