Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části
Páteční trhy u stanice metra Černý Most. Foto: Jan Puci

Farmářské trhy v Praze 14 prokoukly, od jara je spravuje společnost městské části

Farmářské trhy u stanic metra Rajská zahrada a Černý Most mají dlouhou tradici, ale i v důsledku covidové pandemie začala upadat jejich úroveň. Praha 14 se letos na jaře pokusila o restart a svěřila provoz své správcovské společnosti Správa majetku Praha 14 (SMP14). Co se na trzích změnilo a jaké jsou dosavadní ohlasy zákazníků, sdělili Petr Hájek z SMP14 a starosta městské části Jiří Zajac (ODS).

Trhy fungují pod novým provozovatelem od letošního 9. března na Rajské zahradě a od 11. března na Černém Mostě. Praha 14 se rozhodla trhy vizuálně vylepšit, správcovská společnost proto nakoupila stany a stoly, které poskytuje v ceně tržního místa. 

„Tím jsme trhy barevně sjednotili. Snažíme se z průchozích farmářských trhů udělat místo, kde si zákazníci rádi posedí a zdrží se déle. Tak je může zaujmout i to, co by původně na trzích přehlédli,“ sdělil správce trhů Petr Hájek, který pracuje na udržení stávajících prodejců a také jejich rozšiřování.

Trhy u vstupu do stanice metra Rajská zahrada se konají každou středu od 9 do 19 hodin, u stanice metra Černý Most ve stejný čas každý pátek. Prodejců je dle sezóny 13 až 20, záměrem provozovatele je podle Hájka nabídku prodejců kvantitativně a kvalitativně rozšiřovat. 

„Zařídili jsme opravu propadlé nebo zcela chybějící dlažby, na trzích provádíme pravidelný a častější úklid. Neustále aktivně vyhledáváme nové kvalitní prodejce, které naše společné trhy obohatí zajímavým sortimentem,“ upřesnil Hájek. 

„Trhy jsou v současnosti příjemným místem se skvělou dostupností a přirozeným uzlem pro nákup zboží od pěstitelů, chovatelů a přímých výrobců. Rádi bychom tento stav udrželi,“ podotkl. Oba trhy budou fungovat až do Vánoc, po zimní pauze se otevřou příští rok v polovině března.

Jaká je dosavadní zpětná vazba od návštěvníků trhů po změně provozovatele? „Návštěvníci velice pozitivně vnímají jednotný vzhled prodejních míst, rozšiřování množství prodejců. Rádi nakupují u svého léty prověřeného prodejce a jsou potěšeni jeho přítomností na každým dalším trhu. Na trzích pozitivně vnímají květinovou výzdobu na stolech, opravu propadlé nebo chybějící dlažby, nově natřené lavičky, pravidelný a častější úklid na trzích,“ dodal Petr Hájek. 

Změny si pochvaluje i starosta Prahy 14 Jiří Zajac, který změnu provozovatele inicioval. „Změnu hodnotím kladně. Hlavní důvod byl, aby městská část měla na trhy operativně vliv a mohla požadovat úpravy a změny v průběhu roku. SMP14 reaguje obratem, na rozdíl od dříve zasmluvněných partnerů,“ uvedl. 

„Především díky přístupu pana Hájka se trhy posunuly velmi kupředu, jeho aktivní vyhledávání nových chybějících produktů a jeho angažovanost je velmi znát, občané i sami trhovci si pochvalují pozitivní změny. Mimochodem nemáme zatím ani jednu negativní reakci,“ dodal.


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru