dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Farmářské trhy se probouzí ze zimního spánku
Farmářské trhy na Kulaťáku zahájí letošní sezónu na začátku března. Foto: www.farmarske-trhy.cz

Farmářské trhy se probouzí ze zimního spánku

Oblíbená farmářská tržiště se připravují na další sezónu. O tomto víkendu postaví trhovci své stánky na náplavce Rašínova nábřeží. A konkurenční trhy je budou brzy následovat.

Sobotní farmářské trhy fungují na náměstí Jiřího z Poděbrad už od konce ledna. Nadcházející sobotu se k nim přidají trhy na Náplavce nedaleko Palackého náměstí. I v letošní sezoně sem budou moci návštěvníci zavítat každou sobotu.

23. února zde bude možné koupit spoustu zabíjačkových specialit. Nákupy jim zpříjemní živá muzika. S postupujícími týdny budou přibývat prodejci sezónní zeleniny a ovoce, o které mají zákazníci zpravidla největší zájem. Některé trhy budou jako v předešlých sezónách věnovány tematicky určitým svátkům nebo výpěstkům.

Alternativa pro cyklisty

Příjemnou novinkou je fakt, že na náplavce v Praze 2 se letos mezi nakupujícími možná tolik nebudou plést jedoucí cyklisté. Někteří z těch, kteří nebyli ochotni na pár stovek metrů vést kolo, se opakovaně dostávali do kolizí s chodci.

Nicméně od letošního roku dopravní komise magistrátu rozhodla, že cyklisté projíždějící po náplavkové cyklotrase A2 mohou v sobotu jezdit po chodníku na horní části nábřeží, kde je legálně na vybranou nově umístěné značení pro chodce i cyklisty.

Komu se nechce čekat na víkend, může vyrazit na Holešovické trhy, které probíhají v hale číslo 22 Pražské tržnice každý den kromě neděle. Na největším tržišti čerstvých produktů v Praze lze koupit čerstvou zeleninu a ovoce, med, koření, sýry, uzeniny, vejce či třeba květiny.

Do Dejvic za měsíc

V Dejvicích vstoupí Farmářské trhy na Kulaťáku v březnu již do čtvrté sezóny. Zatím se počítá s prvními trhy v sobotu 9. března.

„I letos se trhů zúčastní tradiční a lety ověření prodejci, ale zároveň jsme pro zákazníky připravili několik novinek. Oproti loňskému roku, ve kterém jsme si dali za cíl rozšíření sortimentu a počtu stánků, se letos chceme zaměřit na gastronomii. Prostě chceme víc vařit, abyste se příchozí po nákupech dobře najíst a odpočinout si,“ uvedl produkční trhů Ondřej Lachman.

„Na novou sezonu připravujeme rovněž tematické trhy, ať už to budou akce, které se osvědčily v loňském roce, jako např. Květinový trh, Zabijačka na Kulaťáku, tak i zbrusu nové,“ dodal.

Kromě velkých a dobře známých farmářských trhů se v Praze konají od jara do podzimu, více či méně pravidelně, zhruba tři desítky obdobných akcí. O jejich konání vás budeme průběžně informovat.


Další články
Nahoru