dnes
Středa - zatazeno
23°C
zítra
Čtvrtek - bourky
23°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
15°C
Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz
Takto vypadal vstup na trhy za předchozího provozovatele. Foto: Facebook Farmářské trhy Tylák

Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz

Farmářských trhů v Praze brzy opět přibude. K trhům na pravobřežní náplavce, Vítězném náměstí a dalších místech přibudou trhy na Kubánském náměstí, které zahájí další sezónu příští sobotu s novým provozovatelem. Na začátku dubna přivítají zákazníky i stánkaři na Tylově náměstí. I toto tržiště bude pod režií nového provozovatele, kterého včera vybrali radní Prahy 2. Trhů v metropoli je zhruba 20.

„Rada městské části Praha 2 schválila na svém včerejším zasedání vítěze veřejné soutěže na provozování farmářských trhů na Tylově náměstí. Konsorcium CITY FARM předložilo podle hodnotící komise nejlepší nabídku. Soutěžících bylo celkem sedm, pět z nich ale nesplnilo podmínky zadání,“ uvedla radnice v tiskové zprávě.

Na základě hodnotících kritérií převážila o tři body v celkovém součtu nabídka konsorcia CITY FARM, Stanislav Koukolíček skončil druhý. Za nájem plochy o výměře 633 m2 zaplatí nájemce každý měsíc městské části 150 000 korun bez DPH. Smlouva je obecně uzavřena každoročně na období 1. března až 15. listopadu. Platná je pro roky 2019 až 2019.

Trhy budou provozovány pět dní v týdnu od 8 do 20 hodin. Doplňkem trhů jsou tematické soboty, kdy budou trhy zaměřeny například na národní kuchyně, velikonoční trhy, dušičkové trhy, řemeslné trhy a podobně. Měly by to být minimálně tři soboty v provozovaném období.

„Jsem rád, že trhy na Tylově náměstí mají řádně vysoutěženého provozovatele a věřím, že na ně budou obyvatelé dvojky opět rádi chodit nakupovat. Chceme, aby se trhy otevřely co nejdříve, předpokládám začátkem dubna,“ uvedl místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler (TOP 09).

Trhy na Tylově náměstí obnovila Praha 2 v roce 2012. V roce 2018 vyhrála ve veřejné soutěži společnost Farma market, která provozovala trhy od března. Podle radnice však nedodržovala podmínky smlouvy, a proto pronájem tohoto provozovatele skončil v září. Ve zbývajících podzimních měsících byl provoz částečně obnoven prostřednictvím přímých smluv s jednotlivými farmáři.

Trhy na Kubáni bude po letech opět provozovat spolek Archetyp

Staronového provozovatele budou mít i farmářské trhy na Kubánském náměstí. Po dlouhodobé nespokojenosti veřejnosti vypověděla na konci loňského roku městská část Praha 10 smlouvu společnosti PRAHA 10 -  Majetková, která zajišťovala v posledních letech konání trhů. Rada městské části minulý týden na svém zasedání vybrala nového provozovatele, spolek Archetyp, který trhy provozoval v letech 2010 až 2011. Tento spolek provozuje i trhy na náplavce Rašínova nábřeží a na Řezáčově náměstí v Praze 7.

„Od staronového provozovatele farmářských trhů si slibujeme hlavně jejich oživení a pestrost nabízených produktů. Chceme, aby se vrátila oblíbenost trhů na Kubáni mezi místní lidi. Novou sezónu zahájíme v sobotu 30. března,” uvedla 1. místostarostka Jana Komrsková (Piráti).

Hodnotící komise řešila především návrh celkové koncepce farmářských trhů, rozsah a skladbu sortimentu, doprovodný program a zkušenosti s pořádáním obdobných akcí. Na základě obsahu předložených nabídek a nejvyššího počtu hodnocení byl pak vybrán spolek Archetyp.

„Naším cílem je, aby farmářské trhy byly nejen prodejním místem, ale hlavně i prostorem pro setkání, odpočinek a trávení volného času. Jsme proto rádi, že nový provozovatel bude na trzích pořádat zajímavé akce a bude také dbát na ekologii a kvalitu nabízených potravin,“ uvedl místostarosta pro kulturu David Kašpar (VLASTA).

Farmářské trhy budou v provozu až do 15. listopadu a dále v průběhu prosince jako vánoční trhy. Veřejnosti budou trhy přístupné každé úterý, čtvrtek (9.00 – 18.00 hodin) a v sobotu (9.00 – 14.00 hodin). Nová sezóna bude zahájen jarní slavností v sobotu 30. března, kde bude připraven hudební program včetně masek, kostýmů a rekvizit. Připraveny budou dílny pro děti a rodiče i ukázka řemesel Doprovodný program startuje v 10 hodin.


Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

Včera v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Včera v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Další články
Nahoru