dnes
Středa - skorojasno
21°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz
Takto vypadal vstup na trhy za předchozího provozovatele. Foto: Facebook Farmářské trhy Tylák

Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz

Farmářských trhů v Praze brzy opět přibude. K trhům na pravobřežní náplavce, Vítězném náměstí a dalších místech přibudou trhy na Kubánském náměstí, které zahájí další sezónu příští sobotu s novým provozovatelem. Na začátku dubna přivítají zákazníky i stánkaři na Tylově náměstí. I toto tržiště bude pod režií nového provozovatele, kterého včera vybrali radní Prahy 2. Trhů v metropoli je zhruba 20.

„Rada městské části Praha 2 schválila na svém včerejším zasedání vítěze veřejné soutěže na provozování farmářských trhů na Tylově náměstí. Konsorcium CITY FARM předložilo podle hodnotící komise nejlepší nabídku. Soutěžících bylo celkem sedm, pět z nich ale nesplnilo podmínky zadání,“ uvedla radnice v tiskové zprávě.

Na základě hodnotících kritérií převážila o tři body v celkovém součtu nabídka konsorcia CITY FARM, Stanislav Koukolíček skončil druhý. Za nájem plochy o výměře 633 m2 zaplatí nájemce každý měsíc městské části 150 000 korun bez DPH. Smlouva je obecně uzavřena každoročně na období 1. března až 15. listopadu. Platná je pro roky 2019 až 2019.

Trhy budou provozovány pět dní v týdnu od 8 do 20 hodin. Doplňkem trhů jsou tematické soboty, kdy budou trhy zaměřeny například na národní kuchyně, velikonoční trhy, dušičkové trhy, řemeslné trhy a podobně. Měly by to být minimálně tři soboty v provozovaném období.

„Jsem rád, že trhy na Tylově náměstí mají řádně vysoutěženého provozovatele a věřím, že na ně budou obyvatelé dvojky opět rádi chodit nakupovat. Chceme, aby se trhy otevřely co nejdříve, předpokládám začátkem dubna,“ uvedl místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler (TOP 09).

Trhy na Tylově náměstí obnovila Praha 2 v roce 2012. V roce 2018 vyhrála ve veřejné soutěži společnost Farma market, která provozovala trhy od března. Podle radnice však nedodržovala podmínky smlouvy, a proto pronájem tohoto provozovatele skončil v září. Ve zbývajících podzimních měsících byl provoz částečně obnoven prostřednictvím přímých smluv s jednotlivými farmáři.

Trhy na Kubáni bude po letech opět provozovat spolek Archetyp

Staronového provozovatele budou mít i farmářské trhy na Kubánském náměstí. Po dlouhodobé nespokojenosti veřejnosti vypověděla na konci loňského roku městská část Praha 10 smlouvu společnosti PRAHA 10 -  Majetková, která zajišťovala v posledních letech konání trhů. Rada městské části minulý týden na svém zasedání vybrala nového provozovatele, spolek Archetyp, který trhy provozoval v letech 2010 až 2011. Tento spolek provozuje i trhy na náplavce Rašínova nábřeží a na Řezáčově náměstí v Praze 7.

„Od staronového provozovatele farmářských trhů si slibujeme hlavně jejich oživení a pestrost nabízených produktů. Chceme, aby se vrátila oblíbenost trhů na Kubáni mezi místní lidi. Novou sezónu zahájíme v sobotu 30. března,” uvedla 1. místostarostka Jana Komrsková (Piráti).

Hodnotící komise řešila především návrh celkové koncepce farmářských trhů, rozsah a skladbu sortimentu, doprovodný program a zkušenosti s pořádáním obdobných akcí. Na základě obsahu předložených nabídek a nejvyššího počtu hodnocení byl pak vybrán spolek Archetyp.

„Naším cílem je, aby farmářské trhy byly nejen prodejním místem, ale hlavně i prostorem pro setkání, odpočinek a trávení volného času. Jsme proto rádi, že nový provozovatel bude na trzích pořádat zajímavé akce a bude také dbát na ekologii a kvalitu nabízených potravin,“ uvedl místostarosta pro kulturu David Kašpar (VLASTA).

Farmářské trhy budou v provozu až do 15. listopadu a dále v průběhu prosince jako vánoční trhy. Veřejnosti budou trhy přístupné každé úterý, čtvrtek (9.00 – 18.00 hodin) a v sobotu (9.00 – 14.00 hodin). Nová sezóna bude zahájen jarní slavností v sobotu 30. března, kde bude připraven hudební program včetně masek, kostýmů a rekvizit. Připraveny budou dílny pro děti a rodiče i ukázka řemesel Doprovodný program startuje v 10 hodin.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru