dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz
Takto vypadal vstup na trhy za předchozího provozovatele. Foto: Facebook Farmářské trhy Tylák

Farmářské trhy na Tylově a Kubánském náměstí mají nové provozovatele, brzy zahájí provoz

Farmářských trhů v Praze brzy opět přibude. K trhům na pravobřežní náplavce, Vítězném náměstí a dalších místech přibudou trhy na Kubánském náměstí, které zahájí další sezónu příští sobotu s novým provozovatelem. Na začátku dubna přivítají zákazníky i stánkaři na Tylově náměstí. I toto tržiště bude pod režií nového provozovatele, kterého včera vybrali radní Prahy 2. Trhů v metropoli je zhruba 20.

„Rada městské části Praha 2 schválila na svém včerejším zasedání vítěze veřejné soutěže na provozování farmářských trhů na Tylově náměstí. Konsorcium CITY FARM předložilo podle hodnotící komise nejlepší nabídku. Soutěžících bylo celkem sedm, pět z nich ale nesplnilo podmínky zadání,“ uvedla radnice v tiskové zprávě.

Na základě hodnotících kritérií převážila o tři body v celkovém součtu nabídka konsorcia CITY FARM, Stanislav Koukolíček skončil druhý. Za nájem plochy o výměře 633 m2 zaplatí nájemce každý měsíc městské části 150 000 korun bez DPH. Smlouva je obecně uzavřena každoročně na období 1. března až 15. listopadu. Platná je pro roky 2019 až 2019.

Trhy budou provozovány pět dní v týdnu od 8 do 20 hodin. Doplňkem trhů jsou tematické soboty, kdy budou trhy zaměřeny například na národní kuchyně, velikonoční trhy, dušičkové trhy, řemeslné trhy a podobně. Měly by to být minimálně tři soboty v provozovaném období.

„Jsem rád, že trhy na Tylově náměstí mají řádně vysoutěženého provozovatele a věřím, že na ně budou obyvatelé dvojky opět rádi chodit nakupovat. Chceme, aby se trhy otevřely co nejdříve, předpokládám začátkem dubna,“ uvedl místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler (TOP 09).

Trhy na Tylově náměstí obnovila Praha 2 v roce 2012. V roce 2018 vyhrála ve veřejné soutěži společnost Farma market, která provozovala trhy od března. Podle radnice však nedodržovala podmínky smlouvy, a proto pronájem tohoto provozovatele skončil v září. Ve zbývajících podzimních měsících byl provoz částečně obnoven prostřednictvím přímých smluv s jednotlivými farmáři.

Trhy na Kubáni bude po letech opět provozovat spolek Archetyp

Staronového provozovatele budou mít i farmářské trhy na Kubánském náměstí. Po dlouhodobé nespokojenosti veřejnosti vypověděla na konci loňského roku městská část Praha 10 smlouvu společnosti PRAHA 10 -  Majetková, která zajišťovala v posledních letech konání trhů. Rada městské části minulý týden na svém zasedání vybrala nového provozovatele, spolek Archetyp, který trhy provozoval v letech 2010 až 2011. Tento spolek provozuje i trhy na náplavce Rašínova nábřeží a na Řezáčově náměstí v Praze 7.

„Od staronového provozovatele farmářských trhů si slibujeme hlavně jejich oživení a pestrost nabízených produktů. Chceme, aby se vrátila oblíbenost trhů na Kubáni mezi místní lidi. Novou sezónu zahájíme v sobotu 30. března,” uvedla 1. místostarostka Jana Komrsková (Piráti).

Hodnotící komise řešila především návrh celkové koncepce farmářských trhů, rozsah a skladbu sortimentu, doprovodný program a zkušenosti s pořádáním obdobných akcí. Na základě obsahu předložených nabídek a nejvyššího počtu hodnocení byl pak vybrán spolek Archetyp.

„Naším cílem je, aby farmářské trhy byly nejen prodejním místem, ale hlavně i prostorem pro setkání, odpočinek a trávení volného času. Jsme proto rádi, že nový provozovatel bude na trzích pořádat zajímavé akce a bude také dbát na ekologii a kvalitu nabízených potravin,“ uvedl místostarosta pro kulturu David Kašpar (VLASTA).

Farmářské trhy budou v provozu až do 15. listopadu a dále v průběhu prosince jako vánoční trhy. Veřejnosti budou trhy přístupné každé úterý, čtvrtek (9.00 – 18.00 hodin) a v sobotu (9.00 – 14.00 hodin). Nová sezóna bude zahájen jarní slavností v sobotu 30. března, kde bude připraven hudební program včetně masek, kostýmů a rekvizit. Připraveny budou dílny pro děti a rodiče i ukázka řemesel Doprovodný program startuje v 10 hodin.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru