dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Farmářské trhy na Jiřáku nekončí, Praha 3 se dohodla s jejich organizátorem na další roky

Městská část Praha 3 se dohodla s občanským sdružením Archetyp na pokračování provozování farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad na další smluvní období. Poté, co původní smlouvě končila platnost k poslednímu červnu letošního roku, nový kontrakt o zajištění provozování trhů bude platit od 1. července až do 30. června 2016.

Trhy budou probíhat pravidelně každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu a prodejním sortimentem budou jako doposud převážně zemědělské produkty a potraviny čerstvé domácí produkce farmářů – prvovýrobců, pěstitelů, chovatelů či zpracovatelů – vyprodukované především na území České republiky.

Doplňkovým sortimentem budou originální české rukodělné výrobky a pro rozmanitost nabídky bude možné výše uvedený prodejní sortiment doplnit i produkty farmářského typu či doplňkovým sortimentem původem ze zahraničí.

Městská část se smluvně zavázala zajistit pro pořádání trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad 22 prodejních stánků a umožní jejich užívání sdružení Archetyp. Sdružení se naopak smluvně zavázalo, že jím sjednaná cena za pronájem prodejního stánku konkrétnímu prodejci pro jeden prodejní den na farmářských trzích nepřesáhne částku 1000 korun za stánek.


Další články
Nahoru