dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - polojasno
9°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
8°C
Zpravodajství

Farmářské trhy na Jiřáku budou pokračovat

Oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad se zde budou konat v současné podobě minimálně do 30. června 2016. Nová dvouletá smlouva, kterou uzavřela radnice Prahy 3 s dosavadním organizátorem trhů, občanským sdružením Archetyp, zajišťuje pokračování provozování farmářských trhů na „Jiřáku“ i v dalším smluvním období. 

Novou smlouvu musela radnice uzavřít, protože původní smlouvě skončila platnost v polovině letošního roku. Dohoda, podle kterého se již nyní řídí provoz trhů na „Jiřáku“, platí od 1. 7. 2014 do 30. 6. 2016.

foto-vladislava-hujova-nahled „Novou smlouvou se podařilo zabezpečit pokračování oblíbených farmářských trhů tak, jak jsou na ně občané zvyklí, a věřím tomu, že spolupráce s provozovatelem bude nadále pokračovat. Pro návštěvníky jsou ještě letos připraveny čtyři sezónní slavnosti. Začátkem školního roku, 5. a 6. září, zavoní na náměstí Jiřího z Poděbrad bylinky, koření a čaje. O dva týdny později, tedy 19. a 20. září, budou na náměstí prodávat své výrobky včelaři na Podzimních dnech českého medu. Ve dnech 10. a 11. října se mohou návštěvníci farmářských trhů těšit na Jablečné slavnosti a 30. října bude patřit náměstí Svátku dýní a duchů,“ připomíná starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Trhy budou probíhat pravidelně každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu a prodejním sortimentem budou jako doposud převážně zemědělské produkty a potraviny čerstvé domácí produkce farmářů – prvovýrobců, pěstitelů, chovatelů či zpracovatelů, vyprodukované především na území České republiky.

Doplňkovým sortimentem budou originální české rukodělné výrobky a pro rozmanitost nabídky bude možné výše uvedené zboží doplnit i produkty farmářského typu či doplňkovým sortimentem původem ze zahraničí.

Pro pořádání trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad se městská část Praha 3 smluvně zavázala zajistit 22 prodejních stánků.


Protipovodňová opatření v Nedvězí jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2017

Včera v 07:40

Radní hl. m. Prahy Jana Plamínková včera v rámci Mezinárodního dne vody při slavnostním setkání vodohospodářů převzala ocenění pro Protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy – část Nedvězí. Ta se ve své kategorii stala Vodohospodářskou stavbou roku 2017.   

Praha vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury

22. března 2018 v 11:53

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury města. Náklady budou maximálně 171,82 milionu korun. Záměr dnes schválili pražští zastupitelé.

Mezinárodní konference zaměřená na pomoc dětem ve složitých životních situacích

21. března 2018 v 16:28

Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se dnes sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb...

Praha 5 vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž na novou školu

21. března 2018 v 10:14

Radnice vyhlásila 12. března mezinárodní otevřenou dvoufázovou architektonickou soutěž o návrh na řešení nové základní školy „Škola Smíchov“ v nově vznikající čtvrti Smíchov City v místě bývalého nákladového nádraží Smíchov na křížení ulic Nádražní a...

Likvidace hlodavců, deratizace na území Prahy 3

21. března 2018 v 09:20

Odbor ochrany životního prostředí MČ Praha 3 připravuje v dubnu provedení preventivních deratizačních prací na pozemcích svěřených do péče městské části, na kterých byla deratizace provedena v roce 2017.

Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

20. března 2018 ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Rada schválila poskytnutí dalších Kotlíkových dotací

20. března 2018 v 15:15

Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického...

Československo – země neznámá? Soutěž Prahy 9

20. března 2018 ve 12:49

Vědomostní soutěž ke 100. výročí vzniku Československé republiky s názvem Československo – země neznámá? vyhlašuje Tělocvičná jednota Sokol Prosek za podpory městské části Praha 9. Zúčastnit se jí mohou všechny generace – od dětí v základních školách po pamětníky a měli by v ní prokázat vědomosti...

Další články
Nahoru