dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Farmářské trhy na Jiřáku budou pokračovat

Oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad se zde budou konat v současné podobě minimálně do 30. června 2016. Nová dvouletá smlouva, kterou uzavřela radnice Prahy 3 s dosavadním organizátorem trhů, občanským sdružením Archetyp, zajišťuje pokračování provozování farmářských trhů na „Jiřáku“ i v dalším smluvním období. 

Novou smlouvu musela radnice uzavřít, protože původní smlouvě skončila platnost v polovině letošního roku. Dohoda, podle kterého se již nyní řídí provoz trhů na „Jiřáku“, platí od 1. 7. 2014 do 30. 6. 2016.

foto-vladislava-hujova-nahled „Novou smlouvou se podařilo zabezpečit pokračování oblíbených farmářských trhů tak, jak jsou na ně občané zvyklí, a věřím tomu, že spolupráce s provozovatelem bude nadále pokračovat. Pro návštěvníky jsou ještě letos připraveny čtyři sezónní slavnosti. Začátkem školního roku, 5. a 6. září, zavoní na náměstí Jiřího z Poděbrad bylinky, koření a čaje. O dva týdny později, tedy 19. a 20. září, budou na náměstí prodávat své výrobky včelaři na Podzimních dnech českého medu. Ve dnech 10. a 11. října se mohou návštěvníci farmářských trhů těšit na Jablečné slavnosti a 30. října bude patřit náměstí Svátku dýní a duchů,“ připomíná starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Trhy budou probíhat pravidelně každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu a prodejním sortimentem budou jako doposud převážně zemědělské produkty a potraviny čerstvé domácí produkce farmářů – prvovýrobců, pěstitelů, chovatelů či zpracovatelů, vyprodukované především na území České republiky.

Doplňkovým sortimentem budou originální české rukodělné výrobky a pro rozmanitost nabídky bude možné výše uvedené zboží doplnit i produkty farmářského typu či doplňkovým sortimentem původem ze zahraničí.

Pro pořádání trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad se městská část Praha 3 smluvně zavázala zajistit 22 prodejních stánků.


Další články
Nahoru