Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životTrhy

Farmářské Trhy na Andělu

9. 4. 2024
Dnes začínají farmářské trhy na Andělu. Na základě výběrového řízení je bude realizovat tým organizátorů Trhů na Kulaťáku.

Součástí výběrového řízení byl nejen požadavek na kvalitní sortiment a koncepci trhů, ale i na vizuální stránku celých trhů, jednotný vzhled stánků a zkušenost s pořádáním obdobných akcí po celé republice.

Slavnostní zahájení proběhne v úterý 9. dubna v 10:00 hodin. Provozní doba trhu bude každé úterý od 8 do 18 hodin.

Ke spolupráci budou osloveni prodejci z Prahy 5, zejména ti z blízkého okolí, ale také další dodavatelé kvalitních potravin a zboží z celé ČR.

„Doufáme, že tím hezky doplníme již se rozvíjející se oblast s vyhlášenou gastronomií. Jedním z nejžádanějšího zboží je zelenina a ovoce. Přestože jsme teprve na samém prahu sezóny – bude na trzích zelenina Jamboz, Mělnická zeleniny Kly, Zahradnictví Šlapanice, zelenina od malých farmářů z Maďarska, ale i houby a mikrogreens. Oblíbeným produktem je také pečivo – to bude zastoupeno v širokém rozpětí sladkých i slaných dobrot u téměř desítky stánků, chybět nebudou ani masné a mléčné výrobky. Med a veškeré včelí produkty od firmy Karolínčin med, pochází z včelnic v Praze a blízkém okolí. Medy byly oceněny zlatými medailemi a certifikáty kvality „Český med“. Pamatováno je také na psí kamarády, i pro ně zde najdete české pamlsky. Pro zájemce o byliny jsou nachystány čaje od Zdislavy, pro ty, kteří mají rádi něco ostřejšího zase Zach's pesto & chilli. Samozřejmostí je stánek Květiny od Pepy. Na trhu bude i několik prodejců s kávou a pivo od pivovaru Bubeneč, chybět nebudou ani vína z moravských vinic," lákají organizátoři Trhů na Andělu.

Návštěvníci se budou moci občerstvit kromě zmiňovaných stánků i u stánku s Arménským šašlikem, Dogfather, Deva grill, jídlo z Chile Manquian. Celkem bude připraveno více jak 40 stánků a prodejních míst.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Dnes v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Dnes v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Dnes v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Dnes v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

Včera ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

Včera v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

Včera v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

21. května 2024 v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Další články
Nahoru