dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Farma na Toulcově dvoře zve k oslavám dne zvířat
Huculský kůň na Toulcově dvoře. Foto: Jan Puci

Farma na Toulcově dvoře zve k oslavám dne zvířat

Oslavu Dne zvířat můžete zažít v sobotu 4. října od 10 hodin v Toulcově dvoře. Představí se všechna zvířata z farmy. Návštěvníky čeká vystoupení dětí na koních, povídání o plazech a králících nebo ukázky technik správného stříhání ovcí. Bonusem bude vernisáž výstavy dětských výtvarných prací, které pomohou financovat provoz farmy.

Kam jinam za zvířaty v Praze než do Toulcova dvora, na zdejší farmu tradičních českých plemen. Pro všechny, kteří zvířata milují a rádi by oslavili jejich den, připravilo toto středisko ekologické výchovy velkolepou oslavu nabitou bohatým programem.

V 10 hodin bude akce zahájena v zookoutku. Pokračovat se bude předáním cen vítězům výtvarné soutěže „Pomáháme zvířatům“ a proběhne vernisáž výstavy vybraných prací. V letošním ročníku soutěže se sešlo více než 400 obrázků a kompozic a porota neměla snadnou práci vybrat nejlepší z nich.

„Děti se do soutěže zapojily s větší vervou než obvykle. Možná proto, že vybrané práce budou nabídnuty v aukci a její výtěžek půjde na zajištění krmiva a dalších potřeb pro krávu Jitku. A děti chtějí dělat něco prospěšného," prozradila Lenka Skoupá, která Den zvířat koordinuje.

Program pak bude pokračovat v rychlém sledu ukázkami plazů a povídáním o nich, na návštěvníky čeká prohlídka zvířat z farmy i interaktivní čas s králíky a morčaty. V další části nabitého programu se představí děti na huculských koních v komponovaném vystoupení „To nejlepší za posledních 10 let“.

Zejména děti se mohou těšit na představení Dřevěného divadla, nebude chybět koncert skupiny Jan Vytásek & comp. Zajímavá bude ukázka stříhání ovcí a na své si přijdou i malí i větší muzikanti při společném „zvířátkovém muzicírování“. Součástí akce je celá řada her, soutěží, výtvarných dílen a dalších aktivit pro celou rodinu.

„Při této akci chceme lidi nejen bavit, ale i poučit. Rádi bychom je vedli k větší zodpovědnosti ke zvířatům a k pochopení toho, že kvalita života je důležitá nejen pro člověka, ale stejnou měrou i pro zvířata,“ dodává koordinátorka Toulcova dvora Lenka Skoupá.


Další články
Nahoru