Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy
Jedna z vykradených dodávek. Zdroj foto: Policie ČR

Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy

Objasnění série dvaceti vloupání do dodávek na území Prahy 9 si na své konto připsali pražští kriminalisté z oddělení specializujícího se právě na krádeže a vloupání do aut. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Pražští kriminalisté se případem vloupání do dodávek patřících převážně řemeslníkům začali usilovně zabývat na začátku letošního roku, kdy se začaly množit případy vloupání do dodávek s podobným způsobem násilného překonání uzamčení nákladového prostoru,“ sdělila Siřišťová. 

Na stopu k podezřelému kriminalistům podle mluvčí pomohly následně i poznatky z operativní činnosti a zajištěné kamerové záznamy a stopy z napadených vozidel. 

Vypátrání stěžoval fakt, že podezřelý neměl stálé bydliště a pohyboval se pokaždé v jiném autě jak v Praze, tak ve Středočeském kraji, kde se také dopouštěl této majetkové trestné činnosti. 

Díky spolupráci se středočeskými kriminalisty byl čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který byl již v minulosti devětkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost nakonec, zadržen při silniční kontrole na okraji Prahy.

„Pod tíhou nashromážděných důkazů se při výslechu kriminalistům k většině skutků přiznal a uvedl, že jeho motivem byla snaha odcizené nářadí obratem zpeněžit a získat tak finanční prostředky na hrazení dluhů a také na hru na výherních automatech,“ popsala Siřišťová. 

Obvinění z celkem dvaceti skutků krádeže vloupáním a dále i z přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku si muž převzal od pražských kriminalistů za branami vazební věznice, kam byl soudem umístěn po svém zadržení.

„Celková výše škody byla odhadnuta na částku převyšující 1 200 000 korun a v případě odsouzení hrozí obviněnému až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru