Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy
Jedna z vykradených dodávek. Zdroj foto: Policie ČR

Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy

Objasnění série dvaceti vloupání do dodávek na území Prahy 9 si na své konto připsali pražští kriminalisté z oddělení specializujícího se právě na krádeže a vloupání do aut. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Pražští kriminalisté se případem vloupání do dodávek patřících převážně řemeslníkům začali usilovně zabývat na začátku letošního roku, kdy se začaly množit případy vloupání do dodávek s podobným způsobem násilného překonání uzamčení nákladového prostoru,“ sdělila Siřišťová. 

Na stopu k podezřelému kriminalistům podle mluvčí pomohly následně i poznatky z operativní činnosti a zajištěné kamerové záznamy a stopy z napadených vozidel. 

Vypátrání stěžoval fakt, že podezřelý neměl stálé bydliště a pohyboval se pokaždé v jiném autě jak v Praze, tak ve Středočeském kraji, kde se také dopouštěl této majetkové trestné činnosti. 

Díky spolupráci se středočeskými kriminalisty byl čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který byl již v minulosti devětkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost nakonec, zadržen při silniční kontrole na okraji Prahy.

„Pod tíhou nashromážděných důkazů se při výslechu kriminalistům k většině skutků přiznal a uvedl, že jeho motivem byla snaha odcizené nářadí obratem zpeněžit a získat tak finanční prostředky na hrazení dluhů a také na hru na výherních automatech,“ popsala Siřišťová. 

Obvinění z celkem dvaceti skutků krádeže vloupáním a dále i z přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku si muž převzal od pražských kriminalistů za branami vazební věznice, kam byl soudem umístěn po svém zadržení.

„Celková výše škody byla odhadnuta na částku převyšující 1 200 000 korun a v případě odsouzení hrozí obviněnému až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru