Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy
Jedna z vykradených dodávek. Zdroj foto: Policie ČR

Fantom dodávek dopaden. Potřeboval peníze na automaty a dluhy

Objasnění série dvaceti vloupání do dodávek na území Prahy 9 si na své konto připsali pražští kriminalisté z oddělení specializujícího se právě na krádeže a vloupání do aut. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Pražští kriminalisté se případem vloupání do dodávek patřících převážně řemeslníkům začali usilovně zabývat na začátku letošního roku, kdy se začaly množit případy vloupání do dodávek s podobným způsobem násilného překonání uzamčení nákladového prostoru,“ sdělila Siřišťová. 

Na stopu k podezřelému kriminalistům podle mluvčí pomohly následně i poznatky z operativní činnosti a zajištěné kamerové záznamy a stopy z napadených vozidel. 

Vypátrání stěžoval fakt, že podezřelý neměl stálé bydliště a pohyboval se pokaždé v jiném autě jak v Praze, tak ve Středočeském kraji, kde se také dopouštěl této majetkové trestné činnosti. 

Díky spolupráci se středočeskými kriminalisty byl čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který byl již v minulosti devětkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost nakonec, zadržen při silniční kontrole na okraji Prahy.

„Pod tíhou nashromážděných důkazů se při výslechu kriminalistům k většině skutků přiznal a uvedl, že jeho motivem byla snaha odcizené nářadí obratem zpeněžit a získat tak finanční prostředky na hrazení dluhů a také na hru na výherních automatech,“ popsala Siřišťová. 

Obvinění z celkem dvaceti skutků krádeže vloupáním a dále i z přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku si muž převzal od pražských kriminalistů za branami vazební věznice, kam byl soudem umístěn po svém zadržení.

„Celková výše škody byla odhadnuta na částku převyšující 1 200 000 korun a v případě odsouzení hrozí obviněnému až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru