dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Fantasy, sci-fi a dobrodružství nabízí výstava v Galerii 1

Do Galerie 1 zavítal svět nadpřirozených sil a paralelních civilizací, svět hrdinů dávné budoucnosti i neuchopitelného časoprostoru, svět snů a fantaskna, kterému poněkud nekreativně říkáme sci-fi. Svět tolkienovských hrdinů a padouchů, svět, jehož fanouškové patří mezi nejvěrnější.

Výstava s názvem „Fenomén umění Fantasy, Sci-fi a Dobrodružství“ se koná ve spolupráci s Galerií Nemesis, která se jako první a doposud jediná galerie v České republice specializuje na žánr fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů. Galerie Nemesis zastupuje přední české a slovenské umělce, kteří kromě jiného spolupracují s českými a zahraničními nakladatelstvími, společnostmi specializujícími se na výrobu počítačových her, filmovými studii či hudební produkcí.

„Expozice představuje tvorbu téměř dvacítky amerických, českých a slovenských umělců a nabízí výběr toho nejlepšího z posledních let. Výstava obsahuje i obraz, který byl dokončen jen pár hodin před vernisáží,“ nalákal k návštěvě spoluautor výstavy a spolumajitel Galerie Nemesis Václav Krištof, který poděkoval Městské části Praha 1 za umožnění výstavy.

Galerii Nemesis založil s manželkou Veronikou v roce 2010 a společně dodnes uspořádali už řadu žánrových výstav. „Výstava v Galerii 1 akcentuje kvalitní tvorbu, boří mýty o bezobsažné dekadenci tohoto druhu umění a svým uspořádáním se snaží přesvědčit nejen odbornou veřejnost o přínosu a estetice žánrů, jež se dnes promítají prakticky do všech současných tvůrčích oborů,“ vysvětlila kurátorka výstavy Veronika Krištofová.

Expozici představující díla Clyda Caldwella, Boba Eggletona, Milana Fibigera, Jana Hory, Michala Ivana, Karla Jerieho, Kena Kellyho, Martina Zhoufa a dalších můžete vidět do 27. února.

Galerii 1 nejdete na rohu ulic Štěpánské a V jámě.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru