Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Fanoušci budou moci v neděli sledovat hokej na Staroměstském náměstí
Sledování hokeje na Staroměstském náměstí. Foto: archiv MHMP

Fanoušci budou moci v neděli sledovat hokej na Staroměstském náměstí

Lidé budou moci sledovat nedělní zápasy o medaile z hokejového mistrovství světa v Praze na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí. Organizaci zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě obrazovky také pódium a stánky s občerstvením. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Obrazovky bude město instalovat v sobotu. Projekce víkendových zápasů chystají i některá další města po celé republice.

Utkání o bronz se bude hrát v neděli od 15:20 hodin a o zlato od 20:20 hodin. Organizaci celého finálového dne zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě velkoplošné obrazovky také stage a stánky s občerstvením. V rámci celého dne budou platit v okolí náměstí dopravní opatření a bezpečnost zajistí složky Integrovaného záchranného systému. Program na sobotní utkání mistrovství světa není zajištěn, projekce se uskuteční pouze v neděli.

Již v sobotu bude na místě probíhat instalace některých zařízení, přičemž samotný program začne v neděli ve 13:00 hodin. V sobotu hlavní město projekci zápasů na Staroměstském náměstí nezajišťuje, k dispozici pro veřejnost bude fanzóna u Praha Arény.

Zápas o třetí místo se bude hrát v neděli od 15:20 hodin, naváže na něj finálové utkání od 20:20 hodin. Ve spolupráci s Českou televizí je v plánu vysílat obě utkání s komentářem. Na místě budou také zajištěny stánky s nápoji a občerstvením. Vzhledem k omezení hluku bude prodej občerstvení a nápojů ukončen ve 22:00 hodin, samotná projekce utkání bude pokračovat tak, aby co nejméně zatěžovala okolí.

Celá událost s sebou přinese také dílčí omezení v okolí Staroměstské náměstí. Do některých ulic, například Celetná, Pařížská, Dlouhá a Železná, bude zakázán vjezd vozidel..

Po celý den zajistí zvýšený dohled nad Staroměstským náměstím složky IZS, budou zde připraveni záchranáři, hasiči a ve zvýšené míře budou na bezpečnost dohlížet policisté a strážníci. V rámci celého dne bude posílen provoz městské hromadné dopravy, zvláště pak té kolejové. Prodloužen bude také provoz metra o jednu hodinu.

Česká reprezentace ve čtvrtek porazila tým Spojených států a v sobotním duelu o postup do finále se utká se Švédskem. Ve druhém semifinále bude hrát Kanada se Švýcarskem. Poražení z obou zápasů si zahrají o bronzové medaile, vítězové o titul mistrů světa.

Podle informací ČTK je v jednání také možné setkání fanoušků s českými hokejisty v pondělí 27. května na Staroměstském náměstí, záležet však bude mimo jiné na konečném úspěchu české reprezentace. O akci tak zatím není rozhodnuto.


Autor: red

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

Včera v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

Včera v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Další články
Nahoru