Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Fandíme slušně? Na Topolánka s tím nechoďte, Babiš ho opět vybudil k neotřelým reakcím
Mirek Topolánek na Albertově v rámci připomínky událostí 17. listopadu. Zdroj foto: Ben Skála / Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5

Fandíme slušně? Na Topolánka s tím nechoďte, Babiš ho opět vybudil k neotřelým reakcím

Předvolební debata na CNN Prima, které se zúčastnili premiér Andrej Babiš, lídr Pirátů Ivan Bartoš a další politici stále rezonuje především na sociálních sítích, kde se k souboji vyjadřují i známí glosátoři veřejného dění, jejichž slovník dokáže být, slušně řečeno, i neslušný. Prim mezi nimi hraje expremiér Mirek Topolánek.

„Tak jsem teď v noci v hotelu odsledoval debatu na CNN Prima. Formát by byl asi přijatelný, kdyby moderátoři byli schopni ukočírovat Babiše. Jsem rád, že jsem tam s tím hulvátem nemusel být. Vstal bych, práskl pěstí do stolu a zařval: „Kur*a, drž už tlamu.“ Proto už tam nejsem,“ napsal na Twitter expremiér Mirek Topolánek.

„Chybí mi trochu disciplína a jsem impulsivní. A taky moc přímočarý. To si politik nemůže dovolit. I proto ,tam´ nejsem,“ pokračoval muž, který byl v poslední prezidentské volbě jeden z vyzyvatelů Miloše Zemana.

Do Babiše se kriticky pustili i další politici, například europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Premiér Andrej Babiš se asi zbláznil. V debatě na CNN Prima News neskutečně plácá, skáče každému do řeči, neskutečný. Fakt hrůza,“ napsal.

Ale ještě zpět k Topolánkovi. O tom, že si nebere servítky a jeho slovník je často neomalený, přesvědčoval veřejnost už v parlamentu, nebo ve vládě, když byl premiérem. Svůj slovník, kterým u některých lidí boduje a další rozpaluje do běla, si udržel i po odchodu do politického ústraní.

A směrem k premiérovi se nebere servítky dlouhodobě. Stačí si připomenout jeho výpad z letošního února, kdy vláda opakovaně prodlužovala nouzový stav.

„Fakt jsem si myslel, že od bezskrupulózního haj*la uslyším věty typu: ,Jsme si vědomi, že se nejspíše jedná o poslední prodloužení nouzového stavu a připravíme vše tak, aby nezbytně nutná a skutečně efektivní protipandemická opatření mohla být realizována v jiném právním rámci.´ Ale jdu se nakopat do zadku, věta ,za 14 dní si to zopakujeme´ je výborný výsledek kolektivní naivity Asociace krajů. Nevím, co jim slíbil, ale právě teď jim nas*al na hlavu,“ napsal tehdy Topolánek v reakci na to, že se vláda dohodla s kraji na vyhlášení nouzového stavu.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru