Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Fandíme slušně? Na Topolánka s tím nechoďte, Babiš ho opět vybudil k neotřelým reakcím
Mirek Topolánek na Albertově v rámci připomínky událostí 17. listopadu. Zdroj foto: Ben Skála / Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5

Fandíme slušně? Na Topolánka s tím nechoďte, Babiš ho opět vybudil k neotřelým reakcím

Předvolební debata na CNN Prima, které se zúčastnili premiér Andrej Babiš, lídr Pirátů Ivan Bartoš a další politici stále rezonuje především na sociálních sítích, kde se k souboji vyjadřují i známí glosátoři veřejného dění, jejichž slovník dokáže být, slušně řečeno, i neslušný. Prim mezi nimi hraje expremiér Mirek Topolánek.

„Tak jsem teď v noci v hotelu odsledoval debatu na CNN Prima. Formát by byl asi přijatelný, kdyby moderátoři byli schopni ukočírovat Babiše. Jsem rád, že jsem tam s tím hulvátem nemusel být. Vstal bych, práskl pěstí do stolu a zařval: „Kur*a, drž už tlamu.“ Proto už tam nejsem,“ napsal na Twitter expremiér Mirek Topolánek.

„Chybí mi trochu disciplína a jsem impulsivní. A taky moc přímočarý. To si politik nemůže dovolit. I proto ,tam´ nejsem,“ pokračoval muž, který byl v poslední prezidentské volbě jeden z vyzyvatelů Miloše Zemana.

Do Babiše se kriticky pustili i další politici, například europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Premiér Andrej Babiš se asi zbláznil. V debatě na CNN Prima News neskutečně plácá, skáče každému do řeči, neskutečný. Fakt hrůza,“ napsal.

Ale ještě zpět k Topolánkovi. O tom, že si nebere servítky a jeho slovník je často neomalený, přesvědčoval veřejnost už v parlamentu, nebo ve vládě, když byl premiérem. Svůj slovník, kterým u některých lidí boduje a další rozpaluje do běla, si udržel i po odchodu do politického ústraní.

A směrem k premiérovi se nebere servítky dlouhodobě. Stačí si připomenout jeho výpad z letošního února, kdy vláda opakovaně prodlužovala nouzový stav.

„Fakt jsem si myslel, že od bezskrupulózního haj*la uslyším věty typu: ,Jsme si vědomi, že se nejspíše jedná o poslední prodloužení nouzového stavu a připravíme vše tak, aby nezbytně nutná a skutečně efektivní protipandemická opatření mohla být realizována v jiném právním rámci.´ Ale jdu se nakopat do zadku, věta ,za 14 dní si to zopakujeme´ je výborný výsledek kolektivní naivity Asociace krajů. Nevím, co jim slíbil, ale právě teď jim nas*al na hlavu,“ napsal tehdy Topolánek v reakci na to, že se vláda dohodla s kraji na vyhlášení nouzového stavu.


Autor: Karel Netolický

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Další články
Nahoru