Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský život

FAMUFEST: Festival nabídne projekce, hudbu i výstavu

30. 3. 2022 - 4. 4. 2022
Promítání snímků pražské FAMU a prestižní francouzské školy La Fémis, ale i koncerty, workshopy, scénická čtení a výstava. To všechno přinese festival FAMUFEST, který se po dvouleté odmlce vrací do původní, „prezenční“ podoby. 

Kulturní událost budou od středy 30. března do 3. dubna hostit pražské Vršovice.

Veškeré projekce, zakončené diskuzemi diváků s tvůrci, se uskuteční ve třech sálech Kina Pilotů. Sobotní zakončovací ceremoniál a část výstavy proběhne v momentálně nejvýraznějším kulturním objektu na Desítce, nově zrekonstruovaném centru Vzlet.

Díla studentů Katedry fotografie a Centra audiovizuálních studií FAMU budou vystavená také ve výlohách vybraných vršovických kaváren a obchodů.

Café V lese ožije hudebním programem interpretů spojených s AMU (Akademií múzických umění). Letošní premiéru pak zažije tzv. meeting point (v baru Bad Flash hned vedle Kina Pilotů). Bude se jednat o místo, které bude „žít“ po celou dobu festivalu, a bude ideálním prostředím pro navázání kontaktů a setkání.

Ostatně setkání je ústředním motivem celého letošního ročníku akce (s podtitulem „s3tk8ní“), na kterém je postavená i festivalová znělka. Více na stránkách festivalu.Autor: Alo

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Dnes v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru