dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Falešný taxikář se přiznal na místě

Pražští strážníci ze specializované skupiny Taxi zadrželi muže, který si padělal jeden z dokumentů potřebných k provozování taxislužby. 

V pondělí krátce před půlnocí prováděla hlídka městské policie kontrolu zaměřenou na řidiče taxislužby. Ve Vlkově ulici si všimla červeného auta, které bylo označeno jako vozidlo taxi – na střeše byla připevněná rozsvícená svítilna, na boku bylo uvedeno obchodní jméno, uvnitř vozidla byl taxametr a viditelně umístěn průkaz řidiče taxislužby.

Strážníci vyzvali muže k předložení všech potřebných dokladů jak k řízení vozidla, tak i k provozování taxislužby. Sedmatřicetiletý muž mezi doklady předložil také Výpis z evidence vozidel taxislužby, který na první pohled vypadal jako falzifikát.

Kontrolou databáze si strážníci ověřili, že auto, kterým živnost provozoval, nebylo doposud v evidenci zapsáno. Muž se přiznal, že si doklad vyrobil sám. Strážníci mu na místě odebrali střešní svítilnu a zjištěné informace oznámili Polici ČR a příslušnému správnímu orgánu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru