dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Ostuda: falešná Sparta a Barca v centru
Ostuda. Turisté si na památku odvážejí padělky šál a dalšího zboží. Foto: Policie ČR

Ostuda: falešná Sparta a Barca v centru

Více než desítka kriminalistů vyrazila na kontrolu obchodů se suvenýry v centru Prahy. Akce zaměřená na dodržování ochranných známek a autorského práva trvala dva dny. Výsledek? Ostuda pro prodejce! Byly odhaleny stovky padělků dresů a šál renomovaných fotbalových klubů.

Policisté se zaměřili na obchody například v Karlově, nebo Havelské ulici, ale i v dalších turisticky zajímavých místech. Při akci zajistili celkem 273 dresů, nebo šál, s logy různých klubů, a to ať tuzemských, tak i zahraničních.

Zájemci si mohli v obchodech koupit například dres AC Sparty Praha, SK Slavie Praha, nebo FC Baník Ostrava. Ze zahraničních celků zde byly zastoupeny například Inter Milán, Real Madrid, či FC Barcelona. V některých případech byla tato falza vystavena přímo na ulici, v jiných zase pečlivě ukryta v nejzazších regálech.

Ukrývané zboží pak prodavačka nabízela výhradně zahraničním turistům, u kterých je minimální šance, že by zboží reklamovali. A to se minimálně v jednom případě stalo i kriminalistům. Poté, co přišli do obchůdku, oslovila je prodavačka anglicky a ptala se, o jaké zboží mají zájem.

Follow me

Policisté proto také komunikovali anglicky, kdy projevili zájem o shora zmiňované zboží. Prodavačka je proto odvedla k regálům v zadní části obchodu, které nebyly na první pohled vůbec viditelné, a tam jim nabídla padělky. Na to konto se policisté legitimovali a zboží zajistili.

Jak dalece žena věděla, že se jedná o padělky, teď policisté zjišťují. Všechny zjištěné případy nyní kriminalisté prošetřují pro podezření z trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. „Případnému pachateli popsaného jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Nicméně v tuto chvíli budou policisté oslovovat jednotlivé poškozené subjekty, tedy fotbalové kluby, ke zjištění a vyčíslení výše reálné škody a provádět další úkony trestního řízení.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru