Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí
Nemocnice Na Homolce. Foto: homolka.cz

Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) omezí od soboty návštěvy, budou možné po domluvě s lékařem. Důvodem je podle mluvčího nemocnice Petra Sulka vysoký počet ambulantních i hospitalizovaných pacientů s respiračními nemocemi. Od pondělí bude platit zákaz návštěv podle informací na webu také v Nemocnici Na Homolce.

„Z důvodu vysokého počtu hospitalizovaných i ambulantních pacientů s respiračními onemocněními, kdy kapacita lůžek na oddělení je již velmi omezená a hrozí další šíření nákazy, platí ve FTN zákaz návštěv," uvedl Sulek.

Návštěvy podle něj nemocnice povoluje po dohodě s ošetřujícím nebo vedoucím lékařem, individuální režim návštěv je také pro rodiče dětí na dětských odděleních.

Nemocnice na Homolce jako podmínku pro případné povolení návštěvy požaduje nasazený respirátor FFP2. „Důvodem tohoto zpřísněného režimu je možnost závažných důsledků případné virové respirační infekce na hospitalizované pacienty," uvedli zástupci nemocnice na webu.

Další pražské nemocnice zatím podle informací na jejich webech návštěvy neomezily, v době chřipkové epidemie nebo při vrcholech epidemie covidu-19 v předchozích dvou letech bývají zákazy návštěv běžné.

Ministerstvo zdravotnictví už na podzim doporučilo, aby nemocnice pro návštěvy zavedly samy doporučení či povinnost nošení ochrany dýchacích cest. „S ohledem na zvyšující se výskyt respiračních nákaz v populaci doporučujeme nosit ochranu dýchacích cest při návštěvě FN Motol," uvedla nemocnice na webu. S příznaky jako je kašel, rýma, dušnost nebo teplota mají lidé návštěvu nemocnice odložit.


Autor: ČTK

Seminář: Time management a užitečné rituály na rodičovské dovolené

Včera v 07:01

Každá pečující osoba o malé dítě ví, jak vysilující a namáhává je péče o děti do tří let věku. Že jde o celodenní nikdy nekončící kolotoč činností. Přesto chceme a také potřebujeme mít čas i pro sebe, případně skloubit péči o malé dítě s prací. Co vám tom může pomoci se dozvíte na semináři...

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Jaké bude vaše jídlo v roce 2023? Inspiraci najdete na festivalu Mrkev v zimě

7. února 2023 ve 13:36

Víte, že cesta potravin na váš stůl nemusí nutně vést přes anonymní pulty supermarketů? I v České republice totiž existuje řada alternativ. Jednou z nich je i komunitou podporovaného zemědělství (neboli KPZ), které u nás funguje už čtrnáct let.  Pokud se o něm chcete dozvědět více, pak si nenechte...

Další články
Nahoru