Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí
Nemocnice Na Homolce. Foto: homolka.cz

Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) omezí od soboty návštěvy, budou možné po domluvě s lékařem. Důvodem je podle mluvčího nemocnice Petra Sulka vysoký počet ambulantních i hospitalizovaných pacientů s respiračními nemocemi. Od pondělí bude platit zákaz návštěv podle informací na webu také v Nemocnici Na Homolce.

„Z důvodu vysokého počtu hospitalizovaných i ambulantních pacientů s respiračními onemocněními, kdy kapacita lůžek na oddělení je již velmi omezená a hrozí další šíření nákazy, platí ve FTN zákaz návštěv," uvedl Sulek.

Návštěvy podle něj nemocnice povoluje po dohodě s ošetřujícím nebo vedoucím lékařem, individuální režim návštěv je také pro rodiče dětí na dětských odděleních.

Nemocnice na Homolce jako podmínku pro případné povolení návštěvy požaduje nasazený respirátor FFP2. „Důvodem tohoto zpřísněného režimu je možnost závažných důsledků případné virové respirační infekce na hospitalizované pacienty," uvedli zástupci nemocnice na webu.

Další pražské nemocnice zatím podle informací na jejich webech návštěvy neomezily, v době chřipkové epidemie nebo při vrcholech epidemie covidu-19 v předchozích dvou letech bývají zákazy návštěv běžné.

Ministerstvo zdravotnictví už na podzim doporučilo, aby nemocnice pro návštěvy zavedly samy doporučení či povinnost nošení ochrany dýchacích cest. „S ohledem na zvyšující se výskyt respiračních nákaz v populaci doporučujeme nosit ochranu dýchacích cest při návštěvě FN Motol," uvedla nemocnice na webu. S příznaky jako je kašel, rýma, dušnost nebo teplota mají lidé návštěvu nemocnice odložit.


Autor: ČTK

Baráčníci zvou na ples

Dnes v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

Dnes v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Další články
Nahoru