dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražský život

Fakulta strojní ČVUT se účastní festivalu OPEN HOUSE. Nabídne pohled na Foucaultovo kyvadlo a na pěkný výhled na Prahu

Fakulta strojní ČVUT se účastní netradičního festivalu OPEN HOUSE, který se koná 16. – 17. května v Praze pod záštitou světoznámé architekty Evy Jiřičné.  V rámci dvoudenního festivalu bude zpřístupněno širší veřejnosti celkem 33 architektonicky zajímavých budov. Můžete tak nahlédnout do nitra jindy jen obtížně přístupných pražských staveb nebo se kochat netypickými výhledy.  Praha se tak přidá k 32 světovým metropolím, ve kterých festival probíhá.

Fakulta strojní ČVUT, v čele s děkanem Michalem Valáškem, se do festivalu zapojila zpřístupněním historicky nejstarší strojní fakulty v ČR. Tou je Fakulta strojní ČVUT na Karlově náměstí 13, kde sídlí od roku 1874. Můžete se těšit na prohlídku Ústavu letecké techniky anebo na Foucaultovo kyvadlo, jež představuje důležitý experiment z roku 1851, potvrzující otáčení Země kolem vlastní osy.

A v neposlední řadě i na pěkný výhled na Prahu ze střechy budovy, na ojedinělý systém střešních krovů či na pozůstatek barokní toalety. Téměř každý Pražák kolem budovy nesčetněkrát projížděl, aniž by tušil, že v roce 1889 byl prostor nad okny druhého patra osazen sochami géniů od Josefa Václava Myslbeka. 


Další články
Nahoru