Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

V rámci kampaně byl také spuštěn nový intuitivní webový portál Rozhýbej budoucnost s Fakultou dopravní ČVUT v Praze, který zaznamenal v prvních dnech spuštění obrovský zájem, především ze strany mladých lidí, uchazečů o studium.

Jedná se o kontinuální kampaň s cílem zvýšení zájmu uchazečů o dopravní tématiku a studium na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, stejně tak jako představení fakulty naživo, například na Dni otevřených dveří, který se koná dne 25. listopadu v Horské 3, Praha 2.

Program začíná v 9.00 hod. prezentacemi o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Po prezentacích budou v prostorách fakulty připravené stánky jednotlivých programů a specializací.

Návštěvníci tak zjistí, že Fakulta dopravní ČVUT svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy. Také se na Infopointu a stánku studijního oddělení dozví všechny potřebné informace k přijímacímu řízení a k podání přihlášky.

Následně bude možné se podívat do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Pro návštěvníky bude jistě atraktivní laboratoř Smart Cities, Mobilní laboratoř pro dopravní analýzy a mnoho dalších. Fanoušky železnice potěší Dopravní sál s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. Nadšence do letectví určitě osloví simulace řízení letového provozu nebo letecký simulátor. A kdo fandí motorkám, pro toho bude ideální prezentace našeho studentského závodního týmu CTU Lions.

V chill-out zóně si bude možné v klidu u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří jsou připraveni zodpovědět na každou otázku týkající se studia na Fakultě dopravní a vším, co s tím souvisí. Také se zde představí studentský klub eFDrive, který bude prezentovat jaké akce klub pořádá, jak se do něj zapojit, a primárně informace o seznamovacím kurzu UZEL, který se řadí mezi největší a nejpopulárnější aktivitu klubu. Studenti také budou v rámci komentovaných prohlídek po budově provázet návštěvníky do laboratoří a na veškerá stanoviště.

Středoškoláci i návštěvníci se mají na co těšit, protože se podívají fakultě takzvaně pod pokličku a zažijí Dopravku se vším všudy naživo. Pokud se na Fakultu dopravní ČVUT v Praze 25. listopadu 2022 od 9.00 do 16.00 hod. nedostanete, navštívit ji budete moci během dalšího Dne otevřených dveří, který se bude konat 3. února 2023.

Program Dne otevřených dveří zde.
Autor: Cen

Veletrh: Starožitnosti jako investice

Včera v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

Včera v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

23. března 2023 v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Další články
Nahoru