Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

V rámci kampaně byl také spuštěn nový intuitivní webový portál Rozhýbej budoucnost s Fakultou dopravní ČVUT v Praze, který zaznamenal v prvních dnech spuštění obrovský zájem, především ze strany mladých lidí, uchazečů o studium.

Jedná se o kontinuální kampaň s cílem zvýšení zájmu uchazečů o dopravní tématiku a studium na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, stejně tak jako představení fakulty naživo, například na Dni otevřených dveří, který se koná dne 25. listopadu v Horské 3, Praha 2.

Program začíná v 9.00 hod. prezentacemi o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Po prezentacích budou v prostorách fakulty připravené stánky jednotlivých programů a specializací.

Návštěvníci tak zjistí, že Fakulta dopravní ČVUT svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy. Také se na Infopointu a stánku studijního oddělení dozví všechny potřebné informace k přijímacímu řízení a k podání přihlášky.

Následně bude možné se podívat do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Pro návštěvníky bude jistě atraktivní laboratoř Smart Cities, Mobilní laboratoř pro dopravní analýzy a mnoho dalších. Fanoušky železnice potěší Dopravní sál s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. Nadšence do letectví určitě osloví simulace řízení letového provozu nebo letecký simulátor. A kdo fandí motorkám, pro toho bude ideální prezentace našeho studentského závodního týmu CTU Lions.

V chill-out zóně si bude možné v klidu u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří jsou připraveni zodpovědět na každou otázku týkající se studia na Fakultě dopravní a vším, co s tím souvisí. Také se zde představí studentský klub eFDrive, který bude prezentovat jaké akce klub pořádá, jak se do něj zapojit, a primárně informace o seznamovacím kurzu UZEL, který se řadí mezi největší a nejpopulárnější aktivitu klubu. Studenti také budou v rámci komentovaných prohlídek po budově provázet návštěvníky do laboratoří a na veškerá stanoviště.

Středoškoláci i návštěvníci se mají na co těšit, protože se podívají fakultě takzvaně pod pokličku a zažijí Dopravku se vším všudy naživo. Pokud se na Fakultu dopravní ČVUT v Praze 25. listopadu 2022 od 9.00 do 16.00 hod. nedostanete, navštívit ji budete moci během dalšího Dne otevřených dveří, který se bude konat 3. února 2023.

Program Dne otevřených dveří zde.
Autor: Cen

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Zahradnictví Ďáblice slaví 100 let

Včera v 07:20

V letošním roce slaví Zahradnictví Ďáblice 100 let od svého založení a v průběhu celého roku pořádá různé akce, při kterých zve i do jeho zázemí a arboreta.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Komentovaná prohlídka výstavy o Františku Pláničkovi

10. června 2024 ve 12:16

Autorská komentovaná prohlídka výstavy o brankářské legendě Františku Pláničkovi, který žil v nedaleké ulici Sasankova se koná 25. června v 17:30. Výstavou vás provede spoluautor výstavy Vladimír Zápotocký.

Devětkrát s devítkou: Art kvartet

10. června 2024 v 11:51

Čtvrtý koncert z cyklu koncertů Prahy 9 se koná 12. června. V Parku Přátelství na Proseku uslyšíte Art kvartet.

Baba: Pohled z výšky

10. června 2024 v 08:20

Vycházka v Praze 6 za slavnými vilami a architekty se koná v sobotu 15. června.

Další články
Nahoru