Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

V rámci kampaně byl také spuštěn nový intuitivní webový portál Rozhýbej budoucnost s Fakultou dopravní ČVUT v Praze, který zaznamenal v prvních dnech spuštění obrovský zájem, především ze strany mladých lidí, uchazečů o studium.

Jedná se o kontinuální kampaň s cílem zvýšení zájmu uchazečů o dopravní tématiku a studium na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, stejně tak jako představení fakulty naživo, například na Dni otevřených dveří, který se koná dne 25. listopadu v Horské 3, Praha 2.

Program začíná v 9.00 hod. prezentacemi o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Po prezentacích budou v prostorách fakulty připravené stánky jednotlivých programů a specializací.

Návštěvníci tak zjistí, že Fakulta dopravní ČVUT svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy. Také se na Infopointu a stánku studijního oddělení dozví všechny potřebné informace k přijímacímu řízení a k podání přihlášky.

Následně bude možné se podívat do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Pro návštěvníky bude jistě atraktivní laboratoř Smart Cities, Mobilní laboratoř pro dopravní analýzy a mnoho dalších. Fanoušky železnice potěší Dopravní sál s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. Nadšence do letectví určitě osloví simulace řízení letového provozu nebo letecký simulátor. A kdo fandí motorkám, pro toho bude ideální prezentace našeho studentského závodního týmu CTU Lions.

V chill-out zóně si bude možné v klidu u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří jsou připraveni zodpovědět na každou otázku týkající se studia na Fakultě dopravní a vším, co s tím souvisí. Také se zde představí studentský klub eFDrive, který bude prezentovat jaké akce klub pořádá, jak se do něj zapojit, a primárně informace o seznamovacím kurzu UZEL, který se řadí mezi největší a nejpopulárnější aktivitu klubu. Studenti také budou v rámci komentovaných prohlídek po budově provázet návštěvníky do laboratoří a na veškerá stanoviště.

Středoškoláci i návštěvníci se mají na co těšit, protože se podívají fakultě takzvaně pod pokličku a zažijí Dopravku se vším všudy naživo. Pokud se na Fakultu dopravní ČVUT v Praze 25. listopadu 2022 od 9.00 do 16.00 hod. nedostanete, navštívit ji budete moci během dalšího Dne otevřených dveří, který se bude konat 3. února 2023.

Program Dne otevřených dveří zde.
Autor: Cen

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Další články
Nahoru