Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
OstatníSetkání

Fakulta dopravní ČVUT v Praze zve na Den otevřených dveří

24. 11. 2023
Možnost zažít Fakultu dopravní ČVUT na vlastní kůži, to je nabídka současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se bude konat v pátek 24. listopadu, v budově Horská 3 v Praze 2, od 9 do 15 hodin.

„Naši současní studenti si dobře pamatují, jak velkou roli při rozhodování o volbě jejich dalšího studia hrálo poznání budoucí vysoké školy (fakulty) na vlastní kůži,“ říká Lenka Kubešová Zápotocká z PR týmu Fakulty dopravní ČVUT v Praze. 

Program začíná v 9 hodin krátkými přednáškami o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Návštěvníci se tak dozvědí, že Fakulta dopravní svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy a vychovává odborníky v oblasti dopravy, chytrých měst, logistiky, letectví a dopravních systémů. V závěru přednášek se mohou středoškoláci těšit na slosovatelnou anketu budoucího Dopraváka o věcné ceny. 

Po přednáškách budou v prostorách fakulty připravené stánky jednotlivých pracovišť a ústavů se zajímavými interaktivními exponáty a ukázkami projektů. 

Od zaměstnanců ze studijního oddělení získají uchazeči všechny potřebné informace ohledně přijímacího řízení. Na hlavním InfoPointu budou současní studenti odpovídat na veškeré dotazy týkající se studia i následného uplatnění. Odtud také budou vycházet skupinky na komentované prohlídky po budově  a laboratořích, kde průvodci budou opět studenti Fakulty dopravní. 

Zájemci se tak podívají do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Mezi ně např. patří laboratoř Smart Cities. Fanoušky železnice potěší návštěva Dopravního sálu s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. 

Nadšence do letectví určitě osloví ATC simulátor (simulace řízení letového provozu), letecký simulátor Airbus A-320. Pro fandy motorek bude připravena prezentace studentského závodního týmu Fakulty dopravní – CTU Lions a ukázky jejich závodních motocyklů. Dále budou připravené vozidlové simulátory a spousta dalšího. 

V chill out zóně si bude možné u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří budou připraveni zodpovědět otázky týkající se studia a studentského života na fakultě. 

Den otevřených dveří by se nemohl uskutečnit bez studentů ze studentského klubu eFDrive, který se na akci bude také prezentovat. Návštěvníci se dozvědí, jaké akce klub pořádá, jak se do klubu zapojit, a hlavně získají informace o seznamováku UZEL, který patří mezi největší a nejpopulárnější akce klubu. 

Středoškoláci i ostatní návštěvníci se mají na co těšit, protože se podívají fakultě takzvaně pod pokličku a zažijí pražskou Dopravku naživo.  

Jízdní řád – program Dne otevřených dveří je zde.


Autor: red

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6: Starosta OPEN

27. února 2024 v 07:47

Starosta Prahy 6 Jakub Stárek zve na neformální povídání, kde nic není tabu. Setkání se koná 29. února od 9 hodin v Café Záhorský.

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

27. února 2024 v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

24. února 2024 v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Praha 4 zve na setkání na téma metro D a rozvoj lokality Dolní Krč

19. února 2024 ve 22:58

„V rámci výstavby metra D projde rozsáhlými úpravami i přilehlé území, a pokud vás zajímá, jaké změny v Dolní Krči nastanou, přijďte na setkání, které se uskuteční ve středu 28. února od 18:15 hodin v Základní škole U Krčského lesa,“ zve městská část.

Další články
Nahoru