Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT si zvolila děkana

Akademický senát Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT zvolil 23. dubna kandidáta na děkana FBMI. V tajném hlasování byl jednomyslně zvolen na funkční období 2024–2028 staronový děkan FBMI prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA.

Předpokládá se, že nově zvolený kandidát na děkana bude jmenován rektorem ČVUT doc. RNDr. Vojtěchem Petráčkem, CSc., a prof. Rosina tak bude pokračovat ve funkci děkana další čtyři roky.

Pro profesora Rosinu je to již jeho čtvrté volební období ve funkci děkana FBMI. Za jeho vedení se fakulta stala respektovanou vzdělávací a výzkumnou institucí s téměř dvěma tisíci studenty.

V příštím roce FBMI oslaví dvacet let své existence, z toho celých dvanáct let stál prof. Rosina v jejím čele a čtyři roky působil ve funkci proděkana.

Pro další čtyřleté období chce i nadále modernizovat formy výuky, budovat nové laboratoře a praktické učebny, nabídnout další atraktivní studijní programy, které na trhu chybí, a dokončit rekonstrukci třetí budovy pro fakultu. Ta bude sloužit zejména k výuce laboratorní diagnostiky ve zdravotnictví.

Ve své řeči k akademické obci prof. Rosina řekl: „Chtěl bych, abychom usilovali o to, aby se pro všechny kolem nás Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT stala symbolem nositele intelektuálního ducha, fakultou, která šíří nové myšlenky a je uznávanou vědecko-pedagogickou institucí.“Autor: Alo

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

Dnes v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Divadlo Gong nabízí své prostory k pronájmu

29. dubna 2024 v 09:13

Vysočanské Divadlo Gong – kulturní a vzdělávací společenské centrum Prahy 9 – je příspěvkovou organizaci deváté městské části. Nabízí návštěvníkům nejen představení divadelních souborů z Prahy a okolí, ale i hudební vystoupení různých žánrů včetně pravidelných jazzových...

Tesco spustilo kampaň Žijeme hokejem

27. dubna 2024 v 06:58

Tesco, oficiální sponzor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, spouští očekávanou kampaň spojující svět hokeje se světem maloobchodu. Pod sloganem „Žijeme hokejem“ nabízí zákazníkům šanci stát se součástí velkého hokejového dobrodružství.  

Další články
Nahoru