Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT otevřela modernizované a nové laboratoře
Prohlídka jedné z laboratoří. Foto: ČVUT

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT otevřela modernizované a nové laboratoře

Na konci června se uskutečnilo v Kladně slavnostní otevření unikátních nových a modernizovaných laboratoří Fakulty biomedicínského inženýrství (FBMI) Českého vysokého učení technického v Praze zejména pro doktorský studijní program Biomedicínské inženýrství. Informovala o tom Venuše Heřmanová, projektová a finanční manažerka projektů.

Celkem se jedná o osm laboratoří: Laboratoř vývoje experimentálních zařízení a modulů pro biomedicínu, Laboratoř průtokových systémů pro tkáňové inženýrství a orgánovou perfuzi, Laboratoř měření a analýzy plynů v biomedicíně, Laboratoř analýzy, zpracování a modelování klinických a experimentálních signálů, Laboratoř Bio-Elektromagnetizmu, Laboratoř návrhu a vývoje inženýrských technologií pro anesteziologii a neodkladnou péči, Laboratoř mechaniky svalově-kosterního systému a Laboratoř klinického inženýrství a managementu zdravotnické techniky. 

Pořízení a modernizace laboratoří stály 40 milionů korun, část nákladů pokryly dotace z fondů EU. Slavnostního otevření se zúčastnil ředitel Odboru administrace projektů vysokých škol Michal Plechatý se spolupracovníky, kvestor ČVUTJiří Boháček, spolupracující partneři z IKEM a další hosté.

„Hlavním cílem našeho projektu bylo zintenzivnit rozvoj kvalitní infrastruktury výzkumně zaměřeného doktorského programu Fakulty biomedicínského inženýrství v souladu se strategií fakulty a univerzity a současně zatraktivnit a posílit fakultní infrastrukturu pro výzkumnou práci doktorandů, podpořit lidské zdroje a zkvalitnit podmínky pro výuku,“ uvedla Heřmanová. 

Zaměření druhého projektu upřesnil Peter Kneppo, hlavní odborný garant projektů: „Cílem projektu bylo modernizovat doktorský studijní program Biomedicínská a klinická technika na základě požadavků znalostní ekonomiky a potřeb trhu práce. Zapojením odborníků z praxe a zahraničí se upravil profil absolventa programu v souladu s mezinárodními standardy a požadavky na ještě širší uplatnění v praxi.“ 

„Inovovaný výzkumný doktorský program je akreditován pod názvem Biomedicínské inženýrství, svým obsahem je unikátní nejen v České republice, ale i ve světě,“ dodal Jozef Rosina, děkan FBMI.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru