Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT otevřela modernizované a nové laboratoře
Prohlídka jedné z laboratoří. Foto: ČVUT

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT otevřela modernizované a nové laboratoře

Na konci června se uskutečnilo v Kladně slavnostní otevření unikátních nových a modernizovaných laboratoří Fakulty biomedicínského inženýrství (FBMI) Českého vysokého učení technického v Praze zejména pro doktorský studijní program Biomedicínské inženýrství. Informovala o tom Venuše Heřmanová, projektová a finanční manažerka projektů.

Celkem se jedná o osm laboratoří: Laboratoř vývoje experimentálních zařízení a modulů pro biomedicínu, Laboratoř průtokových systémů pro tkáňové inženýrství a orgánovou perfuzi, Laboratoř měření a analýzy plynů v biomedicíně, Laboratoř analýzy, zpracování a modelování klinických a experimentálních signálů, Laboratoř Bio-Elektromagnetizmu, Laboratoř návrhu a vývoje inženýrských technologií pro anesteziologii a neodkladnou péči, Laboratoř mechaniky svalově-kosterního systému a Laboratoř klinického inženýrství a managementu zdravotnické techniky. 

Pořízení a modernizace laboratoří stály 40 milionů korun, část nákladů pokryly dotace z fondů EU. Slavnostního otevření se zúčastnil ředitel Odboru administrace projektů vysokých škol Michal Plechatý se spolupracovníky, kvestor ČVUTJiří Boháček, spolupracující partneři z IKEM a další hosté.

„Hlavním cílem našeho projektu bylo zintenzivnit rozvoj kvalitní infrastruktury výzkumně zaměřeného doktorského programu Fakulty biomedicínského inženýrství v souladu se strategií fakulty a univerzity a současně zatraktivnit a posílit fakultní infrastrukturu pro výzkumnou práci doktorandů, podpořit lidské zdroje a zkvalitnit podmínky pro výuku,“ uvedla Heřmanová. 

Zaměření druhého projektu upřesnil Peter Kneppo, hlavní odborný garant projektů: „Cílem projektu bylo modernizovat doktorský studijní program Biomedicínská a klinická technika na základě požadavků znalostní ekonomiky a potřeb trhu práce. Zapojením odborníků z praxe a zahraničí se upravil profil absolventa programu v souladu s mezinárodními standardy a požadavky na ještě širší uplatnění v praxi.“ 

„Inovovaný výzkumný doktorský program je akreditován pod názvem Biomedicínské inženýrství, svým obsahem je unikátní nejen v České republice, ale i ve světě,“ dodal Jozef Rosina, děkan FBMI.


Autor: puc

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru