dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C
Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc
Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci. Foto: archiv

Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc

Domácí utkání nejvyšší florbalové soutěže žen v podání Bohemians dostane netradiční náboj. Zatímco se hráčky budou prát o extraligové body v pražském derby proti Panthers Praha, diváci na tribunách budou kromě fandění mlsat dobroty, které si pro ně připravily samotné hráčky. A ve velkém. Je třeba totiž podpořit dobrou věc.

Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci, který pomáhá lidem, jenž v důsledku nemoci nebo její léčby přišli o vlasy. Jeho hlavním cílem je ženám i dětem vracet sebevědomí a úsměv díky parukám na míru, které si dotčené osoby nemohou z vlastních zdrojů dovolit.

Výtěžek z prodaného cukroví a dobrovolného vstupného pak přímo poputuje na novou paruku pro třináctiletou Petru. Týden před utkáním tak budou mít klokanky hodně napilno. Kromě tréninkových dávek je čeká pečení vánočního cukroví a dalších pamlsků, které si diváci budou moct zakoupit.

A do speciálního projektu se zapojí dokonce i hráčky soupeřek. Na souboj vaječných koňaků vyzvala obránkyně Bohemians Kristýna Andrlová soupeřku Ivanu Miklíkovou a z příprav je patrné, že i tuhle bitvu budou muset svým bodováním rozhodnout fanoušci. „Můj vaječňák je jedinečný, výjimečný a s tajnou přísadou. Po ochutnávce už nebudete chtít ochutnat nic jiného,“ říká ambiciózně Kristýna Andrlová.

To Ivana Miklíková vůbec neskládá zbraně a o vítězi souboje má naopak jasno. „Dle evropského zákona o likérech jsou povolenými přísadami ve vaječném likéru (či koňaku) pouze alkohol, žloutek, bílek, cukr nebo med a přírodní aroma. Soudní dvůr Evropské unie navíc v nedávné době rozhodl, že na seznam je nutné pohlížet jako na úplný, v opačném případě se nejedná o vaječný likér, utrpěla by tak ochrana spotřebitele a férová soutěž. Mým tajemstvím je tedy výroba tradičního „vaječňáku“ pouze z ingrediencí, které má tento nápoj obsahovat, v takovém poměru, aby lahodil chuťovým buňkám mým i ochutnávajících.“

Hráčky i diváky tak čeká drama na hřišti i na tribuně, takže neváhejte a přijďte se v neděli 16. prosince podívat na florbal, podpořit dobrou věc a zamlsat. Vstupné je dobrovolné a utkání FbŠ Bohemians vs. Panthers Praha začíná v 17 hodin ve sportovní hale Děkanka. Více informací naleznete na www.fbsbohemians.cz nebo na facebook.com/fbsbohemians.


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru