dnes
Čtvrtek - zatazeno
0°C
zítra
Pátek - jasno
2°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
7°C
Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc
Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci. Foto: archiv

Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc

Domácí utkání nejvyšší florbalové soutěže žen v podání Bohemians dostane netradiční náboj. Zatímco se hráčky budou prát o extraligové body v pražském derby proti Panthers Praha, diváci na tribunách budou kromě fandění mlsat dobroty, které si pro ně připravily samotné hráčky. A ve velkém. Je třeba totiž podpořit dobrou věc.

Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci, který pomáhá lidem, jenž v důsledku nemoci nebo její léčby přišli o vlasy. Jeho hlavním cílem je ženám i dětem vracet sebevědomí a úsměv díky parukám na míru, které si dotčené osoby nemohou z vlastních zdrojů dovolit.

Výtěžek z prodaného cukroví a dobrovolného vstupného pak přímo poputuje na novou paruku pro třináctiletou Petru. Týden před utkáním tak budou mít klokanky hodně napilno. Kromě tréninkových dávek je čeká pečení vánočního cukroví a dalších pamlsků, které si diváci budou moct zakoupit.

A do speciálního projektu se zapojí dokonce i hráčky soupeřek. Na souboj vaječných koňaků vyzvala obránkyně Bohemians Kristýna Andrlová soupeřku Ivanu Miklíkovou a z příprav je patrné, že i tuhle bitvu budou muset svým bodováním rozhodnout fanoušci. „Můj vaječňák je jedinečný, výjimečný a s tajnou přísadou. Po ochutnávce už nebudete chtít ochutnat nic jiného,“ říká ambiciózně Kristýna Andrlová.

To Ivana Miklíková vůbec neskládá zbraně a o vítězi souboje má naopak jasno. „Dle evropského zákona o likérech jsou povolenými přísadami ve vaječném likéru (či koňaku) pouze alkohol, žloutek, bílek, cukr nebo med a přírodní aroma. Soudní dvůr Evropské unie navíc v nedávné době rozhodl, že na seznam je nutné pohlížet jako na úplný, v opačném případě se nejedná o vaječný likér, utrpěla by tak ochrana spotřebitele a férová soutěž. Mým tajemstvím je tedy výroba tradičního „vaječňáku“ pouze z ingrediencí, které má tento nápoj obsahovat, v takovém poměru, aby lahodil chuťovým buňkám mým i ochutnávajících.“

Hráčky i diváky tak čeká drama na hřišti i na tribuně, takže neváhejte a přijďte se v neděli 16. prosince podívat na florbal, podpořit dobrou věc a zamlsat. Vstupné je dobrovolné a utkání FbŠ Bohemians vs. Panthers Praha začíná v 17 hodin ve sportovní hale Děkanka. Více informací naleznete na www.fbsbohemians.cz nebo na facebook.com/fbsbohemians.


Jessica Fellowesová: Mitfordské vraždy a Mladí, neklidní a mrtví

Dnes v 15:26

Mitfordské vraždy, první z řady elegantních kriminálních příběhů ve stylu Agathy Christie – britštější než čaj s mlékem a okurkové sendviče. Příběh je zasazen do Asthall Manor, skvostného sídla bohaté a vlivné rodiny.

Praha 8 rozsvítí vánoční strom na Karlínském náměstní

Dnes v 10:22

Dnes v 18 hodin se na Karlínském náměstí rozzáří vánoční strom.

Praha 15 zve na Vánoční otužilecké plavání

Dnes v 08:46

Zaplavat si na koupališti v Hostivaři můžete v neděli 22. prosince. Voda bude příjemně chladivá a vzduch osvěžující. Přijďte si vychutnat skvělý zážitek u vody spolu s ostatními nadšenci.

Adventní koncerty v kostelích Prahy 2

Dnes v 07:40

Dnes, 5. prosince, si můžete poslechnout první ze tří koncertů v kostelích Prahy 2. Začíná se v 18 hodin v Emauzském klášteře a koncert je zdarma.

Před Skleněný palác přijde dnes Mikuláš

Dnes v 07:29

Na děti čeká 5. prosince od 16 hodin setkání s Mikulášem, čertem a andělem, opékání buřtů na ohni, mikulášská nadílka.

Mikulášská na ledě: Přijďte si zatančit

Dnes v 07:19

Mikulášská nadílka na ledě ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin.

Rádio srdcem. Koncert na Staroměstském náměstí

Dnes v 07:18

Charitativní předvánoční koncert „Rádio srdcem pro Život dětem“ proběhne v sobotu 7. prosince na Staroměstském náměstí. V rámci podvečerního koncertu vystoupí řada známých interpretů české hudební scény, v čele s hudebníkem Tomášem Klusem a kapelami Slza či Support Lesbiens. Na odpoledne je...

Kniha Naše výlety nabídne tipy a i mapy pro vaše cesty

Dnes v 07:10

Kniha Naše výlety je originálním dárkem pro všechny, kteří rádi podnikají výlety po České republice. Díky ilustrovaným mapám s obrázky nejzajímavějších výletních míst najdete v knížce inspiraci ke společným výletům.

Praha 11‎ zve na rozsvícení vánočního stromečku a mikulášský průvod Jižním Městem

Včera v 19:06

Přijďte Mikuláši naproti do Viničního domku

Včera v 18:56

Do Viničního domku přijde Mikuláš rozdávat dárky ve čtvrtek 5. prosince od 17:00 hodin. Akci připravila MČ Praha 12 a děti se mohou těšit také na jablečný punčík se skořicí a především na dílničky, soutěže a dárečky.

Vánoční trhy přivítají čerty, anděly a Mikuláše

Včera v 16:30

Setkání čertů, Mikulášů a andělů ve čtvrtek 5. prosince.  Na Staroměstském náměstí se sejdou všechny tyto bytosti. Děti i dospělé čeká bohatý mikulášský program a soutěže se sladkou nadílkou. 

Praha 9: Setkání s Mikulášem u zvoničky

Včera v 06:54

Sousedské setkání se zástupci deváté městské části u Hrdlořezské zvoničky spojené s rozsvícením vánočního stromu a prvním zvoněním obnovené zvoničky se koná ve čtvrtek 5. prosince v 16:30 až 18 hodin.

V Loretánské zahradě se budou zdobit stromky

3. prosince 2019 v 16:48

Předvánoční soutěž o nejhezčí nazdobený stromeček se bude konat od pondělí 16. do pátku 20. prosince v Loretánské zahradě. Soutěže se může zúčastnit úplně každý – od žáků přes rodiče s dětmi až po seniory. Všichni budou mít příležitost zkrášlit jeden z téměř padesáti vánočních...

Další články
Nahoru