dnes
Čtvrtek - jasno
25°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - skorojasno
30°C
Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc
Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci. Foto: archiv

Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc

Domácí utkání nejvyšší florbalové soutěže žen v podání Bohemians dostane netradiční náboj. Zatímco se hráčky budou prát o extraligové body v pražském derby proti Panthers Praha, diváci na tribunách budou kromě fandění mlsat dobroty, které si pro ně připravily samotné hráčky. A ve velkém. Je třeba totiž podpořit dobrou věc.

Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci, který pomáhá lidem, jenž v důsledku nemoci nebo její léčby přišli o vlasy. Jeho hlavním cílem je ženám i dětem vracet sebevědomí a úsměv díky parukám na míru, které si dotčené osoby nemohou z vlastních zdrojů dovolit.

Výtěžek z prodaného cukroví a dobrovolného vstupného pak přímo poputuje na novou paruku pro třináctiletou Petru. Týden před utkáním tak budou mít klokanky hodně napilno. Kromě tréninkových dávek je čeká pečení vánočního cukroví a dalších pamlsků, které si diváci budou moct zakoupit.

A do speciálního projektu se zapojí dokonce i hráčky soupeřek. Na souboj vaječných koňaků vyzvala obránkyně Bohemians Kristýna Andrlová soupeřku Ivanu Miklíkovou a z příprav je patrné, že i tuhle bitvu budou muset svým bodováním rozhodnout fanoušci. „Můj vaječňák je jedinečný, výjimečný a s tajnou přísadou. Po ochutnávce už nebudete chtít ochutnat nic jiného,“ říká ambiciózně Kristýna Andrlová.

To Ivana Miklíková vůbec neskládá zbraně a o vítězi souboje má naopak jasno. „Dle evropského zákona o likérech jsou povolenými přísadami ve vaječném likéru (či koňaku) pouze alkohol, žloutek, bílek, cukr nebo med a přírodní aroma. Soudní dvůr Evropské unie navíc v nedávné době rozhodl, že na seznam je nutné pohlížet jako na úplný, v opačném případě se nejedná o vaječný likér, utrpěla by tak ochrana spotřebitele a férová soutěž. Mým tajemstvím je tedy výroba tradičního „vaječňáku“ pouze z ingrediencí, které má tento nápoj obsahovat, v takovém poměru, aby lahodil chuťovým buňkám mým i ochutnávajících.“

Hráčky i diváky tak čeká drama na hřišti i na tribuně, takže neváhejte a přijďte se v neděli 16. prosince podívat na florbal, podpořit dobrou věc a zamlsat. Vstupné je dobrovolné a utkání FbŠ Bohemians vs. Panthers Praha začíná v 17 hodin ve sportovní hale Děkanka. Více informací naleznete na www.fbsbohemians.cz nebo na facebook.com/fbsbohemians.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru