Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19
Alexander Bellu byl v minulosti pražským zastupitelem a starostou Prahy 3. Tam nyní vede opoziční zastupitelský klub Pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní). Foto: archiv

Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19

S tím, jak přibývají potvrzené případy nákazy covid-19, roste i počet nemocných politiků. V uplynulých týdnech se nakazili například europoslanec a předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09), starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), radní pro kulturu Prahy 3 Pavel Křeček (STAN) a aktuálně je v domácí karanténě kvůli pozitivnímu testu na koronavirus bývalý starosta třetí městské části a současný zastupitel Alexander Bellu (ODS), který o tom dnes informoval server Pražský patriot.

„Prodělal jsem covid, onemocněla i moje manželka. Oba jsme v domácí karanténě, která končí dnes,“ uvedl bývalý starosta Prahy 3 Bellu.

Nemoc se u něj zpočátku projevila nachlazením, měl teplotu, dráždění ke kašli, neprůchodnost nosu. K těmto příznakům zánětu horních cest dýchacích se přidala ztráta čichu a chuti. „V tu chvíli jsme se oba vydali k lékaři, ten nás poslal na testy a po šesti hodinách nám oběma přišla smska, že jsme pozitivní. Prvotní příznaky naštěstí netrvaly dlouho, nyní se už oba zhruba týden cítíme dobře,“ popsal.

Potvrdil, že se během karantény s nikým nesetkal, doma byl jen s manželkou a měsíční dcerkou. „Na covid mám nadále stejný názor. Určitě není dobré ho brát na lehkou váhu, je to infekční záležitost, takže prevence je určitě na místě. Zároveň je potřeba nepanikařit a nepřestat kvůli obavám z nákazy žít normální život. Prostě si najít takovou zlatou střední cestu,“ doporučil.

Na přelomu září a října se nakazil europoslanec Jiří Pospíšil, u kterého měl covid-19 těžký průběh. Musel být převezen do motolské nemocnice na jednotku intenzivní péče (JIP). Situace se nadále zkomplikovala, přidal se zápal plic a problémy s dýcháním.

Zdravotní stav se však postupně zlepšil. „Přežil jsem covid, právě mě propouští z nemocnice. Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo,“ napsal v pondělí 5. října na twitter.

V druhé polovině září se nakazil i starosta Prahy 1 Petr Hejma. Po víkendové práci na zahradě mu nebylo dobře, tak se nechal otestovat a zjistilo se, že se nakazil. Nemoc u něj měla lehčí průběh, od tohoto týdne je již zpátky na radnici.

Na přelomu srpna a září se nakazil radní Prahy 3 Pavel Křeček. „O víkendu jsem se necítil dobře, nechal jsem si pro jistotu udělat test na covid-19. Ten měl bohužel pozitivní výsledek. Zatím to zvládám dobře, pracuji z domova a příznaky mám stejné, jako bych měl lehčí chřipku,“ napsal na svůj facebookový profil 3. září.

„Nejhorší na celé situaci byla ta tři dny trvající nejistota, než hygiena rozhodla, koho jsem ještě ohrozil. Mí nejbližší kolegové tak šli preventivně na home office. Přátelé byli ve střehu a radši se sami izolovali. Radnice sama nechala otestovat dvanáct lidí, se kterými jsem přišel do kontaktu. U všech byl výsledek negativní,“ dodal.


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru