dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19
Alexander Bellu byl v minulosti pražským zastupitelem a starostou Prahy 3. Tam nyní vede opoziční zastupitelský klub Pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní). Foto: archiv

Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19

S tím, jak přibývají potvrzené případy nákazy covid-19, roste i počet nemocných politiků. V uplynulých týdnech se nakazili například europoslanec a předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09), starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), radní pro kulturu Prahy 3 Pavel Křeček (STAN) a aktuálně je v domácí karanténě kvůli pozitivnímu testu na koronavirus bývalý starosta třetí městské části a současný zastupitel Alexander Bellu (ODS), který o tom dnes informoval server Pražský patriot.

„Prodělal jsem covid, onemocněla i moje manželka. Oba jsme v domácí karanténě, která končí dnes,“ uvedl bývalý starosta Prahy 3 Bellu.

Nemoc se u něj zpočátku projevila nachlazením, měl teplotu, dráždění ke kašli, neprůchodnost nosu. K těmto příznakům zánětu horních cest dýchacích se přidala ztráta čichu a chuti. „V tu chvíli jsme se oba vydali k lékaři, ten nás poslal na testy a po šesti hodinách nám oběma přišla smska, že jsme pozitivní. Prvotní příznaky naštěstí netrvaly dlouho, nyní se už oba zhruba týden cítíme dobře,“ popsal.

Potvrdil, že se během karantény s nikým nesetkal, doma byl jen s manželkou a měsíční dcerkou. „Na covid mám nadále stejný názor. Určitě není dobré ho brát na lehkou váhu, je to infekční záležitost, takže prevence je určitě na místě. Zároveň je potřeba nepanikařit a nepřestat kvůli obavám z nákazy žít normální život. Prostě si najít takovou zlatou střední cestu,“ doporučil.

Na přelomu září a října se nakazil europoslanec Jiří Pospíšil, u kterého měl covid-19 těžký průběh. Musel být převezen do motolské nemocnice na jednotku intenzivní péče (JIP). Situace se nadále zkomplikovala, přidal se zápal plic a problémy s dýcháním.

Zdravotní stav se však postupně zlepšil. „Přežil jsem covid, právě mě propouští z nemocnice. Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo,“ napsal v pondělí 5. října na twitter.

V druhé polovině září se nakazil i starosta Prahy 1 Petr Hejma. Po víkendové práci na zahradě mu nebylo dobře, tak se nechal otestovat a zjistilo se, že se nakazil. Nemoc u něj měla lehčí průběh, od tohoto týdne je již zpátky na radnici.

Na přelomu srpna a září se nakazil radní Prahy 3 Pavel Křeček. „O víkendu jsem se necítil dobře, nechal jsem si pro jistotu udělat test na covid-19. Ten měl bohužel pozitivní výsledek. Zatím to zvládám dobře, pracuji z domova a příznaky mám stejné, jako bych měl lehčí chřipku,“ napsal na svůj facebookový profil 3. září.

„Nejhorší na celé situaci byla ta tři dny trvající nejistota, než hygiena rozhodla, koho jsem ještě ohrozil. Mí nejbližší kolegové tak šli preventivně na home office. Přátelé byli ve střehu a radši se sami izolovali. Radnice sama nechala otestovat dvanáct lidí, se kterými jsem přišel do kontaktu. U všech byl výsledek negativní,“ dodal.


Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Dnes ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Dnes ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Dnes v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

27. října 2020 v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Zaměstnanci radnice Prahy 13 se mohou nechat dobrovolně testovat

27. října 2020 v 08:09

Úřad MČ Prahy 13 přijal opatření, která by ho měla i při současné špatné pandemické situaci udržet v činnosti. Zaměstnanci jsou rozděleni na dvě početně zhruba stejné skupiny, které se střídají po dnech. 

Před Dušičkami strážníci letos kvůli covidu neplánují na hřbitovech zvýšený dohled

26. října 2020 v 16:53

Pražští strážníci nebudou v následujících dnech, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, dělat speciální akci u hřbitovů a okolí, což je každý rok na přelomu října a listopadu běžné. Důvodem je nouzový stav a protikoronavirová opatření. Památka zesnulých, takzvané Dušičky, připadá na pondělí...

Další články
Nahoru