Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19
Alexander Bellu byl v minulosti pražským zastupitelem a starostou Prahy 3. Tam nyní vede opoziční zastupitelský klub Pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní). Foto: archiv

Exstarosta Prahy 3 Bellu onemocněl covidem-19

S tím, jak přibývají potvrzené případy nákazy covid-19, roste i počet nemocných politiků. V uplynulých týdnech se nakazili například europoslanec a předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09), starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), radní pro kulturu Prahy 3 Pavel Křeček (STAN) a aktuálně je v domácí karanténě kvůli pozitivnímu testu na koronavirus bývalý starosta třetí městské části a současný zastupitel Alexander Bellu (ODS), který o tom dnes informoval server Pražský patriot.

„Prodělal jsem covid, onemocněla i moje manželka. Oba jsme v domácí karanténě, která končí dnes,“ uvedl bývalý starosta Prahy 3 Bellu.

Nemoc se u něj zpočátku projevila nachlazením, měl teplotu, dráždění ke kašli, neprůchodnost nosu. K těmto příznakům zánětu horních cest dýchacích se přidala ztráta čichu a chuti. „V tu chvíli jsme se oba vydali k lékaři, ten nás poslal na testy a po šesti hodinách nám oběma přišla smska, že jsme pozitivní. Prvotní příznaky naštěstí netrvaly dlouho, nyní se už oba zhruba týden cítíme dobře,“ popsal.

Potvrdil, že se během karantény s nikým nesetkal, doma byl jen s manželkou a měsíční dcerkou. „Na covid mám nadále stejný názor. Určitě není dobré ho brát na lehkou váhu, je to infekční záležitost, takže prevence je určitě na místě. Zároveň je potřeba nepanikařit a nepřestat kvůli obavám z nákazy žít normální život. Prostě si najít takovou zlatou střední cestu,“ doporučil.

Na přelomu září a října se nakazil europoslanec Jiří Pospíšil, u kterého měl covid-19 těžký průběh. Musel být převezen do motolské nemocnice na jednotku intenzivní péče (JIP). Situace se nadále zkomplikovala, přidal se zápal plic a problémy s dýcháním.

Zdravotní stav se však postupně zlepšil. „Přežil jsem covid, právě mě propouští z nemocnice. Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo,“ napsal v pondělí 5. října na twitter.

V druhé polovině září se nakazil i starosta Prahy 1 Petr Hejma. Po víkendové práci na zahradě mu nebylo dobře, tak se nechal otestovat a zjistilo se, že se nakazil. Nemoc u něj měla lehčí průběh, od tohoto týdne je již zpátky na radnici.

Na přelomu srpna a září se nakazil radní Prahy 3 Pavel Křeček. „O víkendu jsem se necítil dobře, nechal jsem si pro jistotu udělat test na covid-19. Ten měl bohužel pozitivní výsledek. Zatím to zvládám dobře, pracuji z domova a příznaky mám stejné, jako bych měl lehčí chřipku,“ napsal na svůj facebookový profil 3. září.

„Nejhorší na celé situaci byla ta tři dny trvající nejistota, než hygiena rozhodla, koho jsem ještě ohrozil. Mí nejbližší kolegové tak šli preventivně na home office. Přátelé byli ve střehu a radši se sami izolovali. Radnice sama nechala otestovat dvanáct lidí, se kterými jsem přišel do kontaktu. U všech byl výsledek negativní,“ dodal.


Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

Včera ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Včera v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Včera v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Včera v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Včera v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Včera v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru