dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Pražská kultura

Expozice z PET lahví: „Exotické léto v DBK – Plastic Islands“

DBK Budějovická představuje novou expozici známé sochařky Veroniky Richterové, která připravila prostorovou instalaci z PET lahví pod názvem „Exotické léto v DBK – Plastic Islands“. Exotická rostlinná a živočišná říše z plastů začne v DBK od 23. června a potrvá do 30. srpna.

Nečekané kreativní propojení PET lahví s uměleckou imaginací v sobě spojuje tajemný podmořský svět, ovládaný obřími medúzami a jinými mořskými živočichy, s palmovými ostrovy poskytujícími útočiště pro příjemnou relaxaci. Cílem expozice je nabídnout umělecký zážitek na netradičním a nečekaném místě – v obchodním centru.

„Umění by totiž mělo víc sloužit v běžném životě, a tak jsem ráda, že zde můj PET-ART přinese na chvíli trochu exotického zážitku spoustě lidí, které žádná exotická dovolená nečeká,“ říká k tomu Veronika Richterová.

Plasty jsou již dlouho nedílnou součástí našich životů a jejich zajímavé propojení s veřejným prostorem upozorňuje mimo jiné i na nutnost recyklace, ta nemusí být pouze zdrojem nové výrobní hmoty, ale může vést i ke vzniku svébytných estetických kvalit.

Hlavní část expozice představuje palmový háj a obří medúzy v nadživotní velikosti. Příprava instalace trvala přibližně čtvrt roku a na ostrovy osázené palmami spotřebovala sochařka Richterová kolem šesti stovek PET lahví.

Expozice je umístěna v atriu a v 1. patře DBK Budějovická.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru