dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Expozice v Klementinu: Fyziognomie ducha
Foto: MČ Praha 1

Expozice v Klementinu: Fyziognomie ducha

Jana Pavla II., Franze Kafku, Thomase Manna, papeže Františka, Paganiniho, Gagarina, Václava Havla, T. G. Masaryka, Bertolta Brechta a další světové osobnosti nabízí výstava obrazů Paula Staseka s názvem Fyziognomie ducha, kterou můžete v Klementinu navštívit do 25. října.

Kromě Oldřicha Lomeckého, starosty Prahy 1, se vernisáže zúčastnil například i zpěvák, hudebník a skladatel Jaroslav Hutka, jenž setkání obohatil svými legendárními skladbami ze sedmdesátých let.

„Jsem moc rád, že k nám Paul Stasek zavítal a že nám umožnil zhlédnout osobnosti světových dějin, filozofie a umění tak, jak je vidí on; z pohledů, které nám odhalují pro nás dosud skryté detaily, v situacích a náladách, do kterých je zasadil a jež jsou bezpochyby velmi zajímavé,“ řekl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který se vernisáže osobně zúčastnil. MČ Praha 1 výstavu finančně podpořila.

„Jsem velmi rád, že mohu zde v Klementinu prezentovat své obrazy osobností,“ prohlásil samotný autor Paul Stasek.

Jednotlivé osobnosti ho ještě předtím, než je namaloval, musely podle jeho slov nejdříve zaujmout svým životem, prací či dílem. Důkladně se s nimi také seznámil a vytvořil si k nim pevný vztah daný prostorovou blízkostí či blízkostí myšlenek, který by se dal přirovnat ke vztahu ke vzdálenému příbuznému.

„Průběžně na ně myslím a v různých situacích si říkám, jak by se asi ony v daných momentech zachovaly a co by si myslely,“ prozradil Paul Stasek.

Malíř a architekt Paul Stasek (Pavel Stašek) se narodil na Silvestra roku 1957 v Praze. Vystudoval pražskou fakultu architektury. Žije a pracuje v německém Brühlu. Má za sebou řadu samostatných výstav v Kolíně nad Rýnem, Paříži, Barceloně, Berlíně, New Yorku či Praze.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru