dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Expozice přivítala dalšího jubilejního návštěvníka
Oceněnou se stala Eliška Vodvářková z Prahy 9. Foto: reynek.cz.

Expozice přivítala dalšího jubilejního návštěvníka

Další významný mezník překonala návštěvnost společné výstavy grafických děl Bohuslava Reynka a Marca Chagalla. Expozici již zhlédlo více jak padesát tisíc milovníků umění. Jubilejní návštěvník zavítal do Valdštejnské jízdárny v úterý 9. září v odpoledních hodinách. 

Čekal na něj dárek v podobě květiny, katalogu výstavy a zejména jednoho výtisku ušlechtilého vydání Bible Reynek. Oceněnou se stala Eliška Vodvářková z Prahy 9, která měla z dárku upřímnou a obrovskou radost.

„No to jste mě úplně dostali do kolen, opravdu. Chystala jsem se na výstavu celé léto, ale byla jsem zaneprázdněná, protože jsem tu měla na návštěvě šest vnoučat. Opravdu nemám slov,“ zareagovala Eliška Vodvářková a dodala, že Bohuslava Reynka měla v oblibě odjakživa, dokonce si i pořídila celý soubor jím vytvořených linorytů, a s dílem Marca Chagalla se setkala v Jeruzalémě. Podle svých slov je sice laickou, ale o to nadšenější obdivovatelkou výtvarného umění.  

Připomínáme, že výstavu je možné navštěvovat již jen do 20. září, kdy bude s konečnou platností ukončena a započne se s jejím odinstalováním. Otevřeno je však stále každý den v týdnu od 10 do 19 hodin. Více informací naleznete na webových stránkách www.reynek.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru