dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Exotická taneční soutěž: Orientální princezny tančí

V sobotu 24. ledna proběhne v Divadle Za plotem, v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, již VI. ročník soutěže v břišních tancích pod názvem Orientální princezny tančí.

I letos rozvlní své boky tanečnice z několika klubů, které se sjedou z celé České republiky. Tančit se bude v kategoriích: děti, junioři a dospělí, sólo, duo, malé skupiny a formace.

Orientální tance, kde ladné pohyby zejména břichem zdůrazňují ženskou krásu, byly praktikovány už v dávných kulturách Afriky, Indie i blízkého východu. Zpočátku ovšem nešlo o veřejné demonstrování půvabu. Jednalo se o obřady plodnosti, kam muži neměli přístup. Pokud byl tanec úspěšný a došlo k početí nového života, rodičkám se tento specifický tanec hodil i před porodem, protože zdravotně napomáhá v této oblasti.

Až počátkem 20. století se začal orientální tanec rozšiřovat po celém světě a nabyl velkého úspěchu. Nádherné kostýmy, rafinované pohledy, zajímavý hudební doprovod, to vše bude možné vidět v Divadle Za plotem od 11 hodin.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru