Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí
Řada podniků musela mít kvůli covidu-19 řadu měsíců zavřeno, případně fungovat se značně omezeným provozem. Foto: Jan Puci

Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí

Aby se v budoucnu neopakovaly zmatky při vyhlašování vládních nařízení v rámci nouzového stavu, vznikl tým odborníků Covid a právo. Skupina má ambici radit ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, kterému proto včera poslala dopis. Ten má server Pražský patriot k dispozici.

„Chaos, ve kterém vláda a ministerstvo zdravotnictví vyhlašují nařízení, která jsou následně odvolávána nebo rušena soudy? Aby se tato situace v době epidemie koronaviru už neopakovala, vznikl expertní tým nezávislých odborníků Covid a právo,“ uvedla jeho zakladatelka a mluvčí, exministryně Daniela Kovářová.

Expertní tým zahájil svoji činnost hned zostra, posílá otevřený dopis na ministerstvo zdravotnictví s nabídkou pomoci a součinnost při vyhlašování covidových opatření.
„Vážený pane ministře, tímto Vám nabízíme odbornou právní součinnost při vyhlašování nutných opatření, která souvisí se zvládáním pandemie koronaviru.

Jsme nově vzniklý expertní tým Covid a právo. Nabízíme Vám bezplatnou pomoc a expertní pohled v oblasti práva v souvislosti s vyhlašováním a prosazováním opatření, která mají zabránit nejen dalším zbytečně ztraceným životům, ale i rozpadu právního státu, ke kterému dochází poslední rok a půl,“ píše se v úvodu dopisu.

Expertní skupinu tvoří přibližně sedmdesát odborníků se specializací na právo, ekonomii, psychologii, sociologii, komunikaci i vzdělávání.

„Nechceme hodnotit, zda to vláda udělala dobře, protože šlo o lidské zdraví a životy. Teď už jsme ale chytřejší a je třeba přijmout nový stav jako standard a začít prosazovat koncepční právo,” vysvětlila Daniela Kovářová, zakladatelka a mluvčí týmu Covid a právo.

Kovářová je právnička a advokátka se specializací na rodinnou problematiku a také prezidentka Unie rodinných advokátů. V letech 2009 až 2010 zastávala v takzvané úřednické vláda Jana Fischera post ministryně spravedlnosti České republiky.

Anketa

Byla podle vás rozhodnutí Vlády ČR v souvislosti s covidovou pandemií chaotická?

82%
(82%)
10.9%
(10.9%)
7.1%
(7.1%)
Za zřízením expertní skupiny stojí Unie rodinných advokátů. Všichni členové a členky tohoto týmu pracují bez nároku na honorář.

V dobách nejtěžších karanténních opatření vedla bezplatnou Koroporadnu, která pomáhala lidem vyrovnat se s problémy, vyplývajícími ze života v krizovém stavu.
Koroporadna lidem pomáhala nejen v oblasti práva, ale i financí, rodinného života, zdravotnictví a dalších.

 


Autor: Jan Puci

Pracovní úrazy. Jaké největší chyby připraví poškozené o kompenzaci?

28. dubna 2022 v 08:09

Oběti pracovních úrazů či nemoci z povolání si každý rok 28. dubna připomínají Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. V Česku se s úrazy v zaměstnání setká více než 40 000 lidí, drtivá většina z nich má nárok na odškodnění. Společnost Vindicia shrnuje nejčastější chyby, které mohou...

Právní poradna pro seniory a samoživitele

11. dubna 2022 v 08:40

Radnice Prahy 15 zajistila právní poradnu pro seniory a rodiče samoživitele. Poradna je k dispozici každé pondělí v 7. patře budovy Úřadu městské části Praha 15, Boloňská 478, od 13 do 17 hodin.

Další články
Nahoru