Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí
Řada podniků musela mít kvůli covidu-19 řadu měsíců zavřeno, případně fungovat se značně omezeným provozem. Foto: Jan Puci

Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí

Aby se v budoucnu neopakovaly zmatky při vyhlašování vládních nařízení v rámci nouzového stavu, vznikl tým odborníků Covid a právo. Skupina má ambici radit ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, kterému proto včera poslala dopis. Ten má server Pražský patriot k dispozici.

„Chaos, ve kterém vláda a ministerstvo zdravotnictví vyhlašují nařízení, která jsou následně odvolávána nebo rušena soudy? Aby se tato situace v době epidemie koronaviru už neopakovala, vznikl expertní tým nezávislých odborníků Covid a právo,“ uvedla jeho zakladatelka a mluvčí, exministryně Daniela Kovářová.

Expertní tým zahájil svoji činnost hned zostra, posílá otevřený dopis na ministerstvo zdravotnictví s nabídkou pomoci a součinnost při vyhlašování covidových opatření.
„Vážený pane ministře, tímto Vám nabízíme odbornou právní součinnost při vyhlašování nutných opatření, která souvisí se zvládáním pandemie koronaviru.

Jsme nově vzniklý expertní tým Covid a právo. Nabízíme Vám bezplatnou pomoc a expertní pohled v oblasti práva v souvislosti s vyhlašováním a prosazováním opatření, která mají zabránit nejen dalším zbytečně ztraceným životům, ale i rozpadu právního státu, ke kterému dochází poslední rok a půl,“ píše se v úvodu dopisu.

Expertní skupinu tvoří přibližně sedmdesát odborníků se specializací na právo, ekonomii, psychologii, sociologii, komunikaci i vzdělávání.

„Nechceme hodnotit, zda to vláda udělala dobře, protože šlo o lidské zdraví a životy. Teď už jsme ale chytřejší a je třeba přijmout nový stav jako standard a začít prosazovat koncepční právo,” vysvětlila Daniela Kovářová, zakladatelka a mluvčí týmu Covid a právo.

Kovářová je právnička a advokátka se specializací na rodinnou problematiku a také prezidentka Unie rodinných advokátů. V letech 2009 až 2010 zastávala v takzvané úřednické vláda Jana Fischera post ministryně spravedlnosti České republiky.

Anketa

Byla podle vás rozhodnutí Vlády ČR v souvislosti s covidovou pandemií chaotická?

82.7%
(82.7%)
10.5%
(10.5%)
6.7%
(6.7%)
Za zřízením expertní skupiny stojí Unie rodinných advokátů. Všichni členové a členky tohoto týmu pracují bez nároku na honorář.

V dobách nejtěžších karanténních opatření vedla bezplatnou Koroporadnu, která pomáhala lidem vyrovnat se s problémy, vyplývajícími ze života v krizovém stavu.
Koroporadna lidem pomáhala nejen v oblasti práva, ale i financí, rodinného života, zdravotnictví a dalších.

 


Autor: Jan Puci

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

19. září 2021 v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

16. září 2021 v 10:38

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která...

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

14. září 2021 v 06:55

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Další články
Nahoru