Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí
Řada podniků musela mít kvůli covidu-19 řadu měsíců zavřeno, případně fungovat se značně omezeným provozem. Foto: Jan Puci

Exministryně spravedlnosti chce s odborným týmem radit Vojtěchovi. Chaosu už bylo dost, tvrdí

Aby se v budoucnu neopakovaly zmatky při vyhlašování vládních nařízení v rámci nouzového stavu, vznikl tým odborníků Covid a právo. Skupina má ambici radit ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, kterému proto včera poslala dopis. Ten má server Pražský patriot k dispozici.

„Chaos, ve kterém vláda a ministerstvo zdravotnictví vyhlašují nařízení, která jsou následně odvolávána nebo rušena soudy? Aby se tato situace v době epidemie koronaviru už neopakovala, vznikl expertní tým nezávislých odborníků Covid a právo,“ uvedla jeho zakladatelka a mluvčí, exministryně Daniela Kovářová.

Expertní tým zahájil svoji činnost hned zostra, posílá otevřený dopis na ministerstvo zdravotnictví s nabídkou pomoci a součinnost při vyhlašování covidových opatření.
„Vážený pane ministře, tímto Vám nabízíme odbornou právní součinnost při vyhlašování nutných opatření, která souvisí se zvládáním pandemie koronaviru.

Jsme nově vzniklý expertní tým Covid a právo. Nabízíme Vám bezplatnou pomoc a expertní pohled v oblasti práva v souvislosti s vyhlašováním a prosazováním opatření, která mají zabránit nejen dalším zbytečně ztraceným životům, ale i rozpadu právního státu, ke kterému dochází poslední rok a půl,“ píše se v úvodu dopisu.

Expertní skupinu tvoří přibližně sedmdesát odborníků se specializací na právo, ekonomii, psychologii, sociologii, komunikaci i vzdělávání.

„Nechceme hodnotit, zda to vláda udělala dobře, protože šlo o lidské zdraví a životy. Teď už jsme ale chytřejší a je třeba přijmout nový stav jako standard a začít prosazovat koncepční právo,” vysvětlila Daniela Kovářová, zakladatelka a mluvčí týmu Covid a právo.

Kovářová je právnička a advokátka se specializací na rodinnou problematiku a také prezidentka Unie rodinných advokátů. V letech 2009 až 2010 zastávala v takzvané úřednické vláda Jana Fischera post ministryně spravedlnosti České republiky.

Anketa

Byla podle vás rozhodnutí Vlády ČR v souvislosti s covidovou pandemií chaotická?

82.8%
(82.8%)
10.5%
(10.5%)
6.7%
(6.7%)
Za zřízením expertní skupiny stojí Unie rodinných advokátů. Všichni členové a členky tohoto týmu pracují bez nároku na honorář.

V dobách nejtěžších karanténních opatření vedla bezplatnou Koroporadnu, která pomáhala lidem vyrovnat se s problémy, vyplývajícími ze života v krizovém stavu.
Koroporadna lidem pomáhala nejen v oblasti práva, ale i financí, rodinného života, zdravotnictví a dalších.

 


Autor: Jan Puci

Praha 1: Nemocnice Na Františku naočkovala téměř 29 tisíc lidí

11. ledna 2022 ve 12:57

Před rokem začal tým Nemocnice Na Františku s očkováním proti covidu. Za tu dobu stihli podat téměř 29 tisíc dávek.

Další články
Nahoru