dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
EXKLUZIVNÍ zpověď a obhajoba Ivana Jonáka z vězení: sedím kvůli koresponďáku Áron Vasil!
Ivan Jonák. Foto: archiv

EXKLUZIVNÍ zpověď a obhajoba Ivana Jonáka z vězení: sedím kvůli koresponďáku Áron Vasil!

Medvěd utekl těm, kteří ho měli hlídat. Nikdy jsem nepracoval jako popelář nebo taxikář. Neobjednal jsem si žádnou vraždu. Serveru Pražský patriot to napsal Ivan Jonák, kterého jsme korespondenčně oslovili. Jonák v minulosti vlastnil Discoland Sylvie v Libni. Na konci dubna – po osmnácti letech – bude propuštěn na svobodu.

Ivan Jonák

Narodil se 7. 3. 1956. Byl majitelem proslulého Discolandu Sylvie sídlícího v Praze 8. Právě v tomto podniku se scházela řada osobností z veřejného života.  V prosinci 2002 pražský vrchní soud poslal Jonáka definitivně na 18 let za mříže za objednávku vraždy jeho ženy Ludviky Jonákové včetně jejího milence. Jonáková byla najatým vrahem zastřelena v dubnu 1994 ve stánku s ovocem a zeleninou na sídlišti v Praze 10.

„Nikdy mi neutekl medvěd. Utekl zaměstnancům, kteří byli mnou placení za to, aby neutekl! Ano, byl jsem jeho majitel, proto odpovědnost padla na mě – jako za vše negativní. O dobrých věcech nikdo nemluví,“ reagoval někdejší majitel libeňského Discolandu Sylvie Ivan Jonák z valdické věznice pro Pražský patriot, který ho korespondenčně oslovil. Jonákovi vadí články, kde se píše, že medvěd utekl přímo jemu.

Na otázky našeho portálu odpovídat odmítl, protože nesouhlasí s většinou mediálních výstupů – ve Valdicích si odpykává trest, odsouzen byl na osmnáct let (z toho si dva roky odseděl ve vazební věznici) za přípravu vraždy bývalé manželky, která byla zastřelena v roce 1994, a jejího milence. Jonák však tvrdí, že je nevinen. Propuštěn z věznice bude letos 28. dubna. Pražskému patriotu napsal, jak vše vnímá, jak se to podle něj událo a co jsou „mediální lži“.

„Žena se se mnou nikdy nesoudila o žádný podíl v Discolandu. Nebylo o co! Protože Discoland byl BHS – bezpodílové spoluvlastnictví manželů,“ uvedl. Podíly podle něj neexistovaly. „Žena se se mnou dokonce ani nechtěla rozvést,“ dodal.

Nebyl jsem popelář, taxikář, ani vekslák!

Podle jeho slov také není pravda, že pracoval jako popelář, jak je uváděno. „Pracoval jsem jako řidič trambusu, se speciální nástavbou na odvoz odpadu. Také jsem jezdil s mixem na beton, s tahačem panelů a celou řadou nákladních aut,“ řekl. „Ani taxikář, ani vekslák, jsem nikdy nebyl,“ dodal.

Ivana Jonáka oslovil server Pražský patriot poprvé loni na začátku roku. O jeho odpovědi si můžete přečíst zde: Jonák: buď mě zabijí, nebo zase něco ušijí

„Když byla moje vina v předchozím řízení prokázána, proč jsem jí tedy byl, dvakrát, nezkorumpovaným soudem, zproštěn?! Dvakrát zproštěn, to nebyl ani Kajínek,“ uvedl. „Úplně jste zamlčeli, že nejenom ženu, ale také mne se snažili zavraždit. A to je celá pravda podstatná. Zavřeli mě až půl roku po vraždě ženy proto, protože mi někdo (!?) poslal korespondenční lístek podepsaný ,Áron Vasil´,“ uvedl.

„Proto mě zavřeli na 18 let,“ dodal. „Na tom lístku stálo, že vraždu mé osoby spáchal vrah mojí ženy Ludviky, a to proto, že jsem mu za vraždu ženy nezaplatil!!! Já tento lístek odnesl na Policii ČR, do Kongresové, pplk. Kapkovi. A policie, místo aby vyšetřila, o co se jedná, tak vzala za bernou minci text na tomto lístku, a totální idioti s amputovaným mozkem a IQ mínus to omílají dodnes!,“ napsal.

Kdo psal lístek podepsaný ´Áron Vasil´?

„A já se ptám, kdo to psal? Kdo psal tento lístek, podepsaný ´Áron Vasil´? Tuny papíru popsala vlezdoprdelecká média bláboly, že Jonák si objednal vraždu ženy, ale vrahům ženy nezaplatil,“ dodal.

„´Díky´ tomu lístku a textu na něm mě zavřeli na 18 let, které uplynuly. A já se ptám, všech těch, kdo tvrdí, že jsem vinen! Kdo psal lístek ´Áron Vasil´? Psal ho pravý vrah mé ženy Ludviky i můj! Já vím, kdo! Vy jste blbci, protože to nevíte. A to je to hlavní! Nikdo ze skupiny vrahů ´vykonavatelů´ to nepsal. To se ví. Tak, kdo to psal? A poslal?! Skutečný vrah Ludviky Jonákové. Ostatně, z textu lístku ´Áron Vasil´ to také přímo vyplývá!,“ napsal.

Podle něj není pravda, že „pokusy vražd Ivana Jonáka zůstaly neobjasněny“, jak se objevilo v médiích. „To je lež! Policie ČR – útvar ÚOOZ – tyto vraždy objasnil! Vrahy obvinil! Státní zástupce, JUDr. Omelka, je obžaloval! Ale Městský soud v Praze je zprostil! Za ignorování všech důkazů, pouze výrokem, že „Berdych (pozn. red.: David Berdych pracoval jako vyhazovač v Discolandu Sylvie) je nevěrohodný“. V 56ti jiných případů věrohodný vždy byl,“ napsal Jonák.

„Trochu mě pouze štve, že policie na to přišla už dávno. Proto vraždy spáchané na mne odložila, nevyšetřila úmyslně,“ napsal také.


Další články
Nahoru