dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Exkluzivní koncert v knihovně uctí památku světoznámého vědce Otty Wichterleho
Koncert se uskuteční v Národní technické knihovně v Dejvicích. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Exkluzivní koncert v knihovně uctí památku světoznámého vědce Otty Wichterleho

Mimořádný koncert na výjimečném místě pořádá dnes od 19 hodin městská část Praha 6 ve spolupráci s Národní technickou knihovnou a Vysokou školou chemicko-technologickou. Ke stému výročí narození profesora Otty Wichterleho v centrální hale Národní technické knihovny přednese Filharmonický orchestr Iwasaki pod taktovkou Chuhei Iwasakiho, se sólistou Václavem Hudečkem díla J. S. Bacha, L. van Beethovena a A. Dvořáka.

"Praha 6 tak vzdá hold světoznámému vědci, který je od roku 2002 čestným občanem šesté městské části a jemuž celý svět vděčí mimo jiné za vynález měkkých kontaktních čoček,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Večerem bude provázet moderátor Jiří Vejvoda, který do pásma o vyprávění o životě profesora Wichterleho pozve jeho blízké spolupracovníky a přátele. Koncertu se zúčastní i profesorova rodina.

V přízemí centrální haly Národní technické knihovny bude mimo orchestřiště maximálně 100 míst k sezení pro vybrané hosty. Další pozvaní posluchači i návštěvníci z řad veřejnosti obsadí tři patra galerií po obvodu sálu. Vstupné je zdarma.

Otto Wichterle převážnou část svého života bydlel a pracoval na území městské části Praha 6. 27. října uplynulo 100 let od narození tohoto vynikajícího vědce, vynálezce a pedagoga. Prof. Ing. RTDr. Otta Wichterle, DrSc., Dr. h. c. zemřel 18. srpna 1998.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru