dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Exkluzivně: Vyzkoušejte si cvik Veliký strom pro získání energie. Popisuje ho Češka, která odstraňuje neduhy pomocí obrazů uvnitř mysli
Cvičení na klinice. Alena Knapová stojí úplně vlevo. Foto: archiv

Exkluzivně: Vyzkoušejte si cvik Veliký strom pro získání energie. Popisuje ho Češka, která odstraňuje neduhy pomocí obrazů uvnitř mysli

Nedaleko Prahy, v Mnichovicích, nenápadně před třemi lety vznikla klinika čínské medicíny Čchi Clinic, kterou vede Češka Alena Knapová. V Číně dosáhla čtvrtého stupně vzdělání v oboru Image medicine, což je v Evropě nejvyšší stupeň.

ČCHI CLINIC

Rehabilitační a relaxační centrum v Mnichovicích u Říčan, které za pomoci „Staré čínské medicíny-IMAGE MEDICINE“ obnovuje a udržuje zdraví. (životní energii čchi / QI)

V září byla otevřena provozovna ČCHI CLINIC v Praze 1, Na příkopě 22.

Co to vlastně Image Medicine je, co si pod tím máme představit?
Toto staré čínské učení vychází z perspektivy, že – v jistém smyslu- vše kolem nás je pouze určitý „obraz“. Obrazy uvnitř naší mysli si sami vytváříme anebo je přijímáme zvenčí, z našeho okolí.

Pomocí obrazů tedy můžeme ovlivňovat nejen náš život, ale samozřejmě také naše zdraví. Na tomto principu je založena stará a moudrá léčebná metoda.

Čili díky tomu, že si představím nějaký obraz, se mohu uzdravit?
Jsou to v podstatě energeticko-informační vzorce, které se „nasadí“ na postižená místa, kde přepisují či přeprogramují poškozené sekvence instrukcí, kterými se řídí vnitřní fyziologický stav našeho organizmu. Terapeut tedy odstraní deformované programy z těla klienta a nahradí je programy plného zdraví.

Musím se tohoto procesu jako pacient nějak aktivně účastnit?
Samozřejmě, to je základ. Účastníte se toho změnou nevhodného životního stylu, osvojením si žádoucích stravovacích návyků, cvičebními technikami, pozitivním myšlením a vírou v úspěch – dosažení cílové vize či obrazu: plného a trvalého zdraví.

Jak na to Číňané vůbec přišli?
Jde o starodávné utajované umění těch, kteří pečovali o zdraví čínských císařů. Císařští lékaři své nauky předávali po tisíciletí jen uzavřenému okruhu specialistů. Jejich umění bylo prostřednictvím dnes žijícího potomka prof. Xu Ming-tchanga poodhaleno několika vyvoleným studentům z celého světa.

Nedávno jste se vrátila z Číny, už po několikáté. Jak to probíhalo tentokrát?
Letos jsem jela do Číny na osobní konzultaci. Při přijetí u prof. Xu Ming-tchanga jsme hovořili o postupech léčby nemocí pomocí Image mediciny a shrnuli jsme výsledky, které byly na ČCHI CLINIC v České republice dosaženy. Závěrem jsem obdržela pozvání a možnost vystoupení na IV. mezinárodní konferenci Image medicine a Mezinárodní konferenci Tradiční čínské medicíny. Tohoto pozvání si velice vážím.

Co nového jste se naučila?
Protože jak jsem již uvedla, šlo o konzultace, takže neučila. Spíše teď musím hodně, hodně pracovat. Mé vzdělání v Image medicine je IV. stupeň, což je v součastné době v celé střední Europě nejvyšší dosažený studijní stupeň. Pro získání dalšího stupně vzdělání musím hodně pracovat a následně výsledky léčby prezentovat.

To znamená publikační činnost, mezinárodní lékařské konference a také pravidelně postupy konzultovat u prof. Xu Ming-tchanga na Kundawell Medicine Institutu v Pekingu.

Jak je přijímán váš učitel ve světě?
Prof. Xu Ming-tchang byl přijat v americkém kongresu, kde prezentoval výsledky svého léčení. Dokázal, že v USA je stará čínské medicína – Image Medicine – zrovnoprávněná se západní medicínou.

Můžete pro čtenáře přiblížit alespoň jeden ze cviků vaší metody?
Jedním z hlavních cviků je takzvaný Veliký strom. V základním postoji jsou kolena lehce ohnutá, pánev maličko vtažená, ruce přirozeně spuštěné. Krk uvolněný, brada trochu spuštěná, konec jazyka se opírá o tvrdé patro.

V obličeji slabý úsměv, oči zavřené. Ruce se pomaloučku zvedají před břicho, jako kdyby držely míč (kouli). Stojíme klidně, představíme si, jak nám nohy vrůstají do země, postupně velice hluboko a tělo roste nekonečně vysoko do vesmíru.

Změníme se na strom. V této poloze zůstaneme stát minimálně 30 minut, na nic nemyslíme. Pak kouli zmenšíme a umístíme ji do spodní části břicha, tam ji koncentrujeme do bodu. Neupneme se na představu stromu. Na začátku cvičení si strom představíme a pak už na něj nemyslíme.

U tohoto cvičení nabíráme životní energii (čchi). Tělo se stává silnější a zdravější.


Autor: Zuzana Pšenicová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru