dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Exekutoři zabavovali majetek provozovatelům pražských kasin
Exekutoři zajistili i tržby z výherních hracích přístrojů. Ilustrční foto: freeimages

Exekutoři zabavovali majetek provozovatelům pražských kasin

Daňoví exekutoři u provozovatelů pražských kasin zabavili majetek a hotovost za více než milion korun. ČTK o tom informovala mluvčí Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Petra Petlachová. Dotčení provozovatelé podle ní dluží státu na daních desítky milionů korun.

Petlachová uvedla, že stát dá majetek do dražby. Jeho vlastníci mohou ještě předtím daně doplatit, a dostat se tak k zabaveným věcem zpátky. Petlachová nechtěla upřesnit, kde včera pracovníci finančního ředitelství a Celní správy zasahovali. Zpravodaj ČTK ale ráno viděl stát vozy celníků před kasinem na Václavském náměstí.

„Jednalo se o provozovatele kasin, kteří působí na celém území České republiky a přitom dluží státu na daních desítky milionů korun," uvedla mluvčí.

Exekutoři podle ní zajistili nejen tržby z živých her, rulet a výherních hracích přístrojů, ale také sedm aut. Petlachová dodala, že hotovosti bylo za víc než 600 000 korun, cena aut přesáhla 400 000 korun.

Není to poprvé, co finanční správa takto postupuje. Loni v srpnu její pracovníci zabavili při kontrolách provozovatelů loterií a podobných her, kteří dlužili na daních, peníze a hmotný majetek za zhruba 41 milionů.


Další články
Nahoru