dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Evropský týden sportu chce rozhýbat děti
Evropa se bude od 10. září do 2. října hýbat. Foto: archiv

Evropský týden sportu chce rozhýbat děti

Zapojit co nejvíce lidí a připomenout jim přínosy pohybu je cílem Evropského týdne sportu, který pořádá Evropská komise. Celá Evropa se bude od 10. září do 2. října 2016 hýbat. Pořadatelé mysleli i na nejmenší v projektu ALCIS2 (Aktivní učení pro děti ve školách) a české děti se budou pohybem hlavně bavit.

V Evropě má každé jedno z pěti dětí nadváhu nebo je obézní. V ČR trpí těmito problémy téměř 25 % chlapců a 12 % dívek od 10 do 16 let. Klíčem ke zdraví je právě fyzická aktivita, a proto právě na ni se soustředí v rámci Evropského týdne sportu projekt ALCIS2. Ten proběhne v deseti zemích EU a u nás ho realizuje Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz formou nesoutěžních skupinových cvičení, jejichž cílem je zapojit děti do fyzických aktivit, které je budou především bavit.

Praktické hodiny ve školách budou probíhat pod vedením zkušených fitness profesionálů, mezi kterými nebudou chybět ani instruktoři Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Ti vycházejí z bohatých zkušeností ze svého celorepublikového úspěšného projektu Děti na startu. Na studenty základních škol ve věku 8–13 let tak čekají během šesti týdnů 2 lekce skupinového cvičení a 4 výukové lekce. Děti se prostřednictvím „Diáře mého pohybu“ a doprovodné „Příručky pro pedagogy“ dozví, proč je důležité se pravidelně hýbat a naučí se sestavit si svůj vlastní pohybový plán.

Ve druhé části projektu děti pod vedením svých pedagogů vytvoří Manifest pohybové aktivity a tím vyzvou k pohybu i své nejbližší okolí. Na závěr v soutěži o nejlepší Manifest získají ti nejlepší od společnosti Nestlé krokoměry.

Projekt ALCIS2 zpestří také komplexní program nutričního vzdělávání školních dětí Nestlé Healthy Kids. Odborníci zábavnou formou seznámí děti se zdravou stravou i vyváženým životním stylem, k němuž pohyb a sport bezesporu patří.

Více informací o projektu a program jednotlivých akcí najdete nawww.fisaf.cz


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru