dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Evropské fondy: Praha mezi 26 projektů rozdělila 461,7 milionu korun
Hlavní vchod na sídla magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Evropské fondy: Praha mezi 26 projektů rozdělila 461,7 milionu korun

Pražští zastupitelé ve čtvrtek rozdělili mezi 26 projektů 461,7 milionu korun z evropských fondů. Jsou zaměřené na sociální začleňování, technologický výzkum či energetické úspory. Nynější program dotací byl vyhlášen v červnu 2015. Zatím v dotačním programu Praha – pól růstu uspělo zhruba 310 projektů.

„Předložené projekty, které mají za cíl přispět k rozvoji v různorodých oblastech souvisejících s fungováním města, prošly od první poloviny tohoto roku několikastupňovým posuzováním. Společně s dnes schválenými projekty jsme již umožnili podpořit žádosti o dotace dosahující téměř 50 % z celkové sumy prostředků vyčleněných pro náš operační program,“ uvedla radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo jeden projekt v oblasti Zvýšení energetické efektivity v soustavě veřejného osvětlení hlavního města Prahy, na který je připraveno téměř 83 milionů korun. „Projekty, které postupně snižují energetickou náročnost města, jsou ideálním cílem možných investic do rozvoje hlavního města,“ komentovala rozhodnutí pražského zastupitelstva radní Irena Ropková.

Dále zastupitelé schválili celkem sedmnáct projektů na Podporu sociálního začleňování a boj proti chudobě. Jedná se tak o sedm projektů podpořených částkou více než 22,6 milionů korun na Posílení infrastruktury pro sociální podnikání a deset projektů na Posílení sociální infrastruktury pro integraci, komunitní služby a prevenci, v rámci kterých bude uvolněno 107 milionů korun.

Zmíněné projekty jsou zaměřeny nejen na pomoc osobám se zdravotním postižením, nezaměstnaným starším padesát let, nebo příslušníkům etnických menšin, ale také na pomoc rodinám s dětmi, mládeži v nepříznivé sociální situaci, rodičům samoživitelům nebo osobám ohroženým bezdomovectvím a obětem trestné činnosti či domácího násilí.

Pražští zastupitelé vyslovili také souhlas s dotační podporou osmi inovačních projektů, zabývajících se Posílením výzkumu, technologického rozvoje a inovací. Celková hodnota schválených projektů činí bezmála čtvrt miliardy korun. Podpořeny budou mimo jiné inovace v oblasti školství včetně uplatnění absolventů na trhu, péče o pacienty, parkování a například i v oblasti svozu komunálního odpadu.

Operační program Praha – pól růstu ČR plánuje rozdělit do roku 2020 přibližně 10 miliard korun. Doposud vyhlásilo hlavní město Praha šestatřicet výzev k předkládání žádostí o podporu, v rámci kterých byly předloženy projekty za více než sedm miliard korun. To odpovídá 70 % dostupných prostředků z tohoto operačního programu. Zastupitelstvo hlavního města Prahy doposud schválilo projekty z celkem pětadvacet výzev, a to v celkovém objemu dosahujícím téměř pět miliard korun. Jedná se tak o více než tři sta žádostí o podporu.

 „Že je Operační program Praha – pól růstu ČR velmi úspěšným dotačním programem dokazují i další letošní čísla. Jen od září letošního roku schválilo zastupitelstvo hlavního města sedmnáct žádostí v objemu 2,2 miliardy korun. Do konce roku si klademe za cíl, aby minimálně 40 % dostupných finančních prostředků bylo přiděleno úspěšným žadatelům tak, že s nimi uzavřeme smlouvy o financování,“ uzavřela Ropková.

Vyhlášeny jsou přitom v tuto chvíli další výzvy a na příští rok je stanoven nový harmonogram výzev. Veškeré informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru