dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Evropské fondy: Praha mezi 26 projektů rozdělila 461,7 milionu korun
Hlavní vchod na sídla magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Evropské fondy: Praha mezi 26 projektů rozdělila 461,7 milionu korun

Pražští zastupitelé ve čtvrtek rozdělili mezi 26 projektů 461,7 milionu korun z evropských fondů. Jsou zaměřené na sociální začleňování, technologický výzkum či energetické úspory. Nynější program dotací byl vyhlášen v červnu 2015. Zatím v dotačním programu Praha – pól růstu uspělo zhruba 310 projektů.

„Předložené projekty, které mají za cíl přispět k rozvoji v různorodých oblastech souvisejících s fungováním města, prošly od první poloviny tohoto roku několikastupňovým posuzováním. Společně s dnes schválenými projekty jsme již umožnili podpořit žádosti o dotace dosahující téměř 50 % z celkové sumy prostředků vyčleněných pro náš operační program,“ uvedla radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo jeden projekt v oblasti Zvýšení energetické efektivity v soustavě veřejného osvětlení hlavního města Prahy, na který je připraveno téměř 83 milionů korun. „Projekty, které postupně snižují energetickou náročnost města, jsou ideálním cílem možných investic do rozvoje hlavního města,“ komentovala rozhodnutí pražského zastupitelstva radní Irena Ropková.

Dále zastupitelé schválili celkem sedmnáct projektů na Podporu sociálního začleňování a boj proti chudobě. Jedná se tak o sedm projektů podpořených částkou více než 22,6 milionů korun na Posílení infrastruktury pro sociální podnikání a deset projektů na Posílení sociální infrastruktury pro integraci, komunitní služby a prevenci, v rámci kterých bude uvolněno 107 milionů korun.

Zmíněné projekty jsou zaměřeny nejen na pomoc osobám se zdravotním postižením, nezaměstnaným starším padesát let, nebo příslušníkům etnických menšin, ale také na pomoc rodinám s dětmi, mládeži v nepříznivé sociální situaci, rodičům samoživitelům nebo osobám ohroženým bezdomovectvím a obětem trestné činnosti či domácího násilí.

Pražští zastupitelé vyslovili také souhlas s dotační podporou osmi inovačních projektů, zabývajících se Posílením výzkumu, technologického rozvoje a inovací. Celková hodnota schválených projektů činí bezmála čtvrt miliardy korun. Podpořeny budou mimo jiné inovace v oblasti školství včetně uplatnění absolventů na trhu, péče o pacienty, parkování a například i v oblasti svozu komunálního odpadu.

Operační program Praha – pól růstu ČR plánuje rozdělit do roku 2020 přibližně 10 miliard korun. Doposud vyhlásilo hlavní město Praha šestatřicet výzev k předkládání žádostí o podporu, v rámci kterých byly předloženy projekty za více než sedm miliard korun. To odpovídá 70 % dostupných prostředků z tohoto operačního programu. Zastupitelstvo hlavního města Prahy doposud schválilo projekty z celkem pětadvacet výzev, a to v celkovém objemu dosahujícím téměř pět miliard korun. Jedná se tak o více než tři sta žádostí o podporu.

 „Že je Operační program Praha – pól růstu ČR velmi úspěšným dotačním programem dokazují i další letošní čísla. Jen od září letošního roku schválilo zastupitelstvo hlavního města sedmnáct žádostí v objemu 2,2 miliardy korun. Do konce roku si klademe za cíl, aby minimálně 40 % dostupných finančních prostředků bylo přiděleno úspěšným žadatelům tak, že s nimi uzavřeme smlouvy o financování,“ uzavřela Ropková.

Vyhlášeny jsou přitom v tuto chvíli další výzvy a na příští rok je stanoven nový harmonogram výzev. Veškeré informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru