dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C

Evropské dotace pomohou pražským rodičům zpět do zaměstnání

Operační program Praha – pól růstu ČR umožňuje v tomto roce provést investice i do předškolní péče a tím pražským rodičům usnadní návrat do jejich zaměstnání. První smlouvy s žadateli o tento typ dotace jsou již podepsány.

Na konci minulého roku podali žadatelé, zejména zástupci organizací zřizovaných městskými částmi Prahy 3, 4 a 9, projekty do takzvané výzvy číslo 3 tohoto Operačního programu, která má za cíl „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“.

Na odbor evropských fondů bylo předloženo devět žádostí o podporu v celkové výši téměř 40 mil. korun, které po odborném vyhodnocení schválilo 16. června 2016 Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

S těmito příjemci jsou již nyní uzavřeny platné smlouvy o financování, přičemž šest projektů je již od začátku letošního roku v plné realizaci.

„Na území metropole dochází tímto ke vzniku nových kapacit pro předškolní péči nebo k transformaci stávajících provozů a zařízení na dětské skupiny v souladu se zákonem č. 247/2014 Sb., což je velice pozitivní zejména pro pražské rodiče dětí do tří let věku. Ti se mohou mnohem snadněji vrátit do svého zaměstnání, protože ví, že bude o jejich děti profesionálně postaráno,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

V městských částech Prahy 3, 4 a 9, kam nyní na základě podaných a schválených žádostí finance míří, bude možné transformovat původní zařízení pro předškolní péči na 13 dětských skupin s celkovou kapacitou více než 220 míst. Šest dětských skupin je již v denním provozu dokonce od ledna 2016.

„Za každým projektem je ze strany žadatelů velký kus práce a také finální uzavření každé smlouvy vyžaduje vysoce profesionální přístup a součinnost pracovníků odboru evropských fondů. Jsem rád, že žadatelé na území metropole využili možnosti získat tyto finance a rád bych připomenul, že náš odbor je i pro další výzvy z Operačního programu Praha – pól růstu ČR připraven všem žadatelům poskytovat odbornou pomoc, aby jejich projekty mohly být schváleny,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hl. m. Prahy.

Informace o Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR najdou zájemci na: www.prahafondy.eu.


Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Dnes v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Další krátké zprávy
Nahoru