dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C

Evropské dotace pomohou městským částem v rozvoji dětských skupin

Pražští radní na úterním jednání odsouhlasili podporu devíti projektům, které se přihlásily o finanční prostředky z evropských fondů v rámci specifického cíle 4.3 Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti prioritní osy 4 „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“ Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Projekty radě předložila radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

V říjnu minulého roku Praha vypsala výzvu zaměřenou na navýšení kapacit v tzv. dětských skupinách. Ty do jisté míry nahrazují bývalé jesle, jež v současnosti nemají jasné legislativní ukotvení. „Podpora dětských skupin je zejména pomocí pro rodiče, kteří se chtějí co nejdříve po narození potomka vrátit do zaměstnání. Většina mateřských škol přitom zatím přijímá děti až od tří let,“ uvedla radní Irena Ropková.

Své žádosti předložily příspěvkové organizace z celkem čtyř městských částí, a to Prahy 3, Prahy 4, Prahy 9 a Prahy 14. Mezi celkem 9 projektů bude rozděleno více jak 38 milionů korun. Pro uvedenou výzvu přitom bylo alokováno 90 milionů korun. Projekty budou nyní předloženy ke schválení Zastupitelstvu hl. m. Prahy.

„Všechny podané projekty byly podpořeny, jelikož splnily jasně daná kritéria operačního programu. Počet podaných projektů mě ale nemile překvapil. Nevyčerpáno nám zůstalo 50 milionů korun. Snažíme se proto v posledních týdnech městské části více motivovat a pomáhat jim s přípravou projektů do dalších výzev, které již byly či v průběhu příštích měsíců ještě budou vyhlášeny. Do budoucna věříme, že se nám podaří situaci zlepšit,“ dodala radní Ropková.


Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Dnes ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Dnes ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Dnes v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Dnes v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Dnes v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Dnes v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Dnes v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Další krátké zprávy
Nahoru