Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Evropská dotace téměř 548 milionů korun pomůže sociálním službám v Praze
Azylový dům Žižkov. Foto: nadeje.cz

Evropská dotace téměř 548 milionů korun pomůže sociálním službám v Praze

Pražští radní v pondělí odsouhlasili přijetí evropské dotace z Operačního programu Zaměstnanost plus na uskutečnění projektu nazvaného Podpora zajištění dostupnosti vybraných sociálních služeb na území hl. m. Prahy na roky 2024 až 2027. Finance v celkové výši 547,7 milionu korun následně poslouží k zajištění udržitelnosti fungování azylových domů, domů na půl cesty nebo intervenčního centra v metropoli.  

„Z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR přišlo rozhodnutí o přidělení dotace z evropských finančních prostředků na vybrané druhy sociálních služeb na území hlavního města. Jedná se o azylové domy, domy na půl cesty a intervenční centra. V rámci projektu je kalkulováno s nárůstem kapacit těchto sociálních služeb. Jsem ráda, že další významný evropský zdroj financování krajské sítě sociálních služeb doplní průběžný systém našeho financování. Zároveň nám umožní plánovaný a koordinovaný rozvoj nových kapacit dalších druhů sociálních služeb pro Pražany,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální oblast Alexandra Udženija (ODS).  

Předmětem projektu je zajištění udržitelnosti fungování vybraných sociálních služeb, konkrétně se jedná právě o azylové domy, domy na půl cesty a intervenční centrum, ale i další rozvoj kapacit těchto druhů sociálních služeb nebo zlepšení jejich dostupnosti směrem k cílové skupině. 

Díky uskutečnění tohoto projektu udrží Praha podle náměstkyně stabilní a kvalitní výkon služby, včetně personálního zajištění služeb. Projekt počítá také s možností adekvátního nárůstu kapacit podpořených druhů služeb.  

Hlavní město bude čerpat finanční prostředky na projekt z operačního programu, menší část pak bude spolufinancovat ze svého rozpočtu. Přijetí dotace a způsob financování tohoto projektu musí ještě na svém příštím zasedání schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. To se sejde tento týden ve čtvrtek. 


Autor: Hla

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru