Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Evropská dotace téměř 548 milionů korun pomůže sociálním službám v Praze
Azylový dům Žižkov. Foto: nadeje.cz

Evropská dotace téměř 548 milionů korun pomůže sociálním službám v Praze

Pražští radní v pondělí odsouhlasili přijetí evropské dotace z Operačního programu Zaměstnanost plus na uskutečnění projektu nazvaného Podpora zajištění dostupnosti vybraných sociálních služeb na území hl. m. Prahy na roky 2024 až 2027. Finance v celkové výši 547,7 milionu korun následně poslouží k zajištění udržitelnosti fungování azylových domů, domů na půl cesty nebo intervenčního centra v metropoli.  

„Z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR přišlo rozhodnutí o přidělení dotace z evropských finančních prostředků na vybrané druhy sociálních služeb na území hlavního města. Jedná se o azylové domy, domy na půl cesty a intervenční centra. V rámci projektu je kalkulováno s nárůstem kapacit těchto sociálních služeb. Jsem ráda, že další významný evropský zdroj financování krajské sítě sociálních služeb doplní průběžný systém našeho financování. Zároveň nám umožní plánovaný a koordinovaný rozvoj nových kapacit dalších druhů sociálních služeb pro Pražany,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální oblast Alexandra Udženija (ODS).  

Předmětem projektu je zajištění udržitelnosti fungování vybraných sociálních služeb, konkrétně se jedná právě o azylové domy, domy na půl cesty a intervenční centrum, ale i další rozvoj kapacit těchto druhů sociálních služeb nebo zlepšení jejich dostupnosti směrem k cílové skupině. 

Díky uskutečnění tohoto projektu udrží Praha podle náměstkyně stabilní a kvalitní výkon služby, včetně personálního zajištění služeb. Projekt počítá také s možností adekvátního nárůstu kapacit podpořených druhů služeb.  

Hlavní město bude čerpat finanční prostředky na projekt z operačního programu, menší část pak bude spolufinancovat ze svého rozpočtu. Přijetí dotace a způsob financování tohoto projektu musí ještě na svém příštím zasedání schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. To se sejde tento týden ve čtvrtek. 


Autor: Hla

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

20. června 2024 v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

20. června 2024 v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Další články
Nahoru