dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Povodně 2013

Evakuace Belárie stále hrozí

Během noci i v dnešních dopoledních hodinách probíhá příprava obyvatel obytného souboru Belárie k možné evakuaci. Situaci se radnice snaží pomocí zábran a čerpadel stabilizovat, je však přesto důležité, aby byli občané na odchod z domova připraveni – sbaleni. Možnost evakuace je velmi reálná, neboť voda z kanalizace (přesto, že voda v řece klesá) stále stoupá a rozlévá se směrem k obytným domům.

Jak k tomu řekla zástupkyně starosty Eva Tylová, která již koordinovala evakuaci obyvatel z Obchodního náměstí: „Podařilo se nám sehnat výkonné čerpadlo od hasičů z Osnice, jehož pomocí se snažíme situaci stabilizovat, je však třeba počítat se všemi variantami a lidé by si měli připravit evakuační balíček, aby v případě odchodu z domova měli vše potřebné s sebou. A ještě bych ráda poděkovala již evakuovaným z Obchodního náměstí, že vše proběhlo v klidu a bez potíží."

Momentálně je evakuační centrum prázdné – lidé většinou odjeli k příbuzným a známým. Těm co zůstali, bylo nabídnuto náhradní ubytování. Evakuační pohotovost je stále udržována jak v ZŠ prof. Švejcara, tak v ZŠ Rakovského.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru