dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Povodně 2013

Evakuace Belárie stále hrozí

Během noci i v dnešních dopoledních hodinách probíhá příprava obyvatel obytného souboru Belárie k možné evakuaci. Situaci se radnice snaží pomocí zábran a čerpadel stabilizovat, je však přesto důležité, aby byli občané na odchod z domova připraveni – sbaleni. Možnost evakuace je velmi reálná, neboť voda z kanalizace (přesto, že voda v řece klesá) stále stoupá a rozlévá se směrem k obytným domům.

Jak k tomu řekla zástupkyně starosty Eva Tylová, která již koordinovala evakuaci obyvatel z Obchodního náměstí: „Podařilo se nám sehnat výkonné čerpadlo od hasičů z Osnice, jehož pomocí se snažíme situaci stabilizovat, je však třeba počítat se všemi variantami a lidé by si měli připravit evakuační balíček, aby v případě odchodu z domova měli vše potřebné s sebou. A ještě bych ráda poděkovala již evakuovaným z Obchodního náměstí, že vše proběhlo v klidu a bez potíží."

Momentálně je evakuační centrum prázdné – lidé většinou odjeli k příbuzným a známým. Těm co zůstali, bylo nabídnuto náhradní ubytování. Evakuační pohotovost je stále udržována jak v ZŠ prof. Švejcara, tak v ZŠ Rakovského.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru