Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Europoslanec a pražský zastupitel Pospíšil založil neziskovou organizaci pro pomoc zvířatům
Ilustrační foto: archiv

Europoslanec a pražský zastupitel Pospíšil založil neziskovou organizaci pro pomoc zvířatům

Europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) založil neziskovou organizaci Zvířecí ombudsman, na kterou se mohou lidé obracet s právními a dalšími problémy ohledně zvířat. Novinářům to dnes řekli Pospíšil a herečka Eva Holubová, která spolek podporuje. Spolek chce kromě problémů s domácími mazlíčky upozorňovat i na špatné zacházení s hospodářskými zvířaty. Pospíšil v nadcházejících volbách do pražského zastupitelstva kandiduje na druhém místě kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).

Zvířecí ombudsman je podle Pospíšila nepolitická aktivita, do níž je zapojena řada dobrovolníků. „Iniciativa není spojena s žádnou politickou stranou," řekl Pospíšil.

Dodal, že tematikou a řešením problémů spojených se zvířaty se zabývá delší dobu a nyní tuto činnost formalizoval založením spolku a otevřel široké veřejnosti. „Lidé, kteří budou vědět o týraném zvířeti, budou řešit nějaký právní problém ohledně zvířat, tak se na nás mohou obrátit," vysvětlil. Lidé mohou více informací a kontaktní údaje najít na webu zvireciombudsman.cz.

Spolek se letos plánuje zabývat několika tématy. Pokud jde o domácí mazlíčky chce podle Pospíšila prosazovat zákaz chovu psů na řetězu a řešit problematiku domácích mazlíčků, kteří zůstanou v nevhodných podmínkách v dědickém řízení po úmrtí svého pána.

V této otázce se chce spolek obrátit na Notářskou komoru ČR, dodal Pospíšil. Spolek chce také zrušit výjimku z povinnosti čipovat psy, kterou nově získaly laboratoře provádějící pokusy na zvířatech.

Zvířecí ombudsman se chce věnovat i hospodářským zvířatům a podmínkám jejich chovu. Pospíšil řekl, že ve Španělsku nedávno zákonem stanovili kamerový monitoring provozu na jatkách.

„Budeme se snažit získat podporu pro to, abychom něco podobného jako ve Španělku přijali i u nás," uvedl Pospíšil. Dodal, že spolek k tomuto tématu do konce roku uspořádá konferenci.


Autor: ČTK

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru