Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Europoslanec a pražský zastupitel Pospíšil založil neziskovou organizaci pro pomoc zvířatům
Ilustrační foto: archiv

Europoslanec a pražský zastupitel Pospíšil založil neziskovou organizaci pro pomoc zvířatům

Europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) založil neziskovou organizaci Zvířecí ombudsman, na kterou se mohou lidé obracet s právními a dalšími problémy ohledně zvířat. Novinářům to dnes řekli Pospíšil a herečka Eva Holubová, která spolek podporuje. Spolek chce kromě problémů s domácími mazlíčky upozorňovat i na špatné zacházení s hospodářskými zvířaty. Pospíšil v nadcházejících volbách do pražského zastupitelstva kandiduje na druhém místě kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).

Zvířecí ombudsman je podle Pospíšila nepolitická aktivita, do níž je zapojena řada dobrovolníků. „Iniciativa není spojena s žádnou politickou stranou," řekl Pospíšil.

Dodal, že tematikou a řešením problémů spojených se zvířaty se zabývá delší dobu a nyní tuto činnost formalizoval založením spolku a otevřel široké veřejnosti. „Lidé, kteří budou vědět o týraném zvířeti, budou řešit nějaký právní problém ohledně zvířat, tak se na nás mohou obrátit," vysvětlil. Lidé mohou více informací a kontaktní údaje najít na webu zvireciombudsman.cz.

Spolek se letos plánuje zabývat několika tématy. Pokud jde o domácí mazlíčky chce podle Pospíšila prosazovat zákaz chovu psů na řetězu a řešit problematiku domácích mazlíčků, kteří zůstanou v nevhodných podmínkách v dědickém řízení po úmrtí svého pána.

V této otázce se chce spolek obrátit na Notářskou komoru ČR, dodal Pospíšil. Spolek chce také zrušit výjimku z povinnosti čipovat psy, kterou nově získaly laboratoře provádějící pokusy na zvířatech.

Zvířecí ombudsman se chce věnovat i hospodářským zvířatům a podmínkám jejich chovu. Pospíšil řekl, že ve Španělsku nedávno zákonem stanovili kamerový monitoring provozu na jatkách.

„Budeme se snažit získat podporu pro to, abychom něco podobného jako ve Španělku přijali i u nás," uvedl Pospíšil. Dodal, že spolek k tomuto tématu do konce roku uspořádá konferenci.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru