dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Etnofest Barevná devítka představí cizokrajné kultury, nebudou chybět ani exotická jídla
Festival se uskuteční poslední poslední srpnový den.

Etnofest Barevná devítka představí cizokrajné kultury, nebudou chybět ani exotická jídla

Park Podviní ve Vysočanech se opět zaplní cizokrajnými kulturami. Devátý ročník festivalu Barevná devítka zde proběhne v sobotu 31. srpna od 14 do 22 hodin.

Multikulturní festival Barevná devítka prezentuje národnostní menšiny, které u nás žijí, a se kterými se tu běžně potkáváme. Návštěvníci festivalu se zajímavým způsobem seznámí s tím, jak žijí lidé v cizích zemích, jakou mají kulturu a také ochutnají exotické tradiční speciality. Mohou se také zapojit do kteréhokoli workshopu.

festival-barevna-devitka-nahled Program bude probíhat jak na hlavním pódiu, tak v prostoru parku Podviní. Na pódiu se připravuje program nabitý etnickými tanci a hudebními vystopeními, v prostorách parku pak budou instalovány stánky s jídly z Gruzie, Itálie, Vietnamu, Bulharska, Srbska, Beninu, Arménie, Spojených států, Pobřeží slonoviny, Číny, Afghánistánu nebo Mexika.

Kromě jídla v parku bude na festivalu tržiště s etnickými výrobky, workshopy a zábavná stanoviště pro děti.

Prostor dostanou i neziskové organizace, které pomáhají lidem v ohrožení, zabývají se rozvojovou činností nebo ty, které se věnují integraci menšin u nás. Vstup na festival je zdarma.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru