dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Estetická medicína: u přírodních materiálů vím, co se později stane, říká primářka Pelechová

Estetická medicína: u přírodních materiálů vím, co se později stane, říká primářka Pelechová

S primářkou Ústavu lékařství a kosmetiky Miroslavou Pelechovou si server Pražský patriot povídal o zimních novinkách v oblasti estetické medicíny, o výhodách používání přírodních materiálů při ošetření, ale i o tom, jaké zákroky podstupují nyní muži.

Jsou výkony v oblasti estetické medicíny, které jsou vhodné si nechat udělat v zimě?
Ošetření pleti frakčním laserem je v zimě dobrá volba, a to kvůli minimálnímu slunečnímu záření. Po ošetření je nutno se vyhýbat slunci, protože by nám mohla pigmentovat kůže.

Jaké novinky připravil Ústav lékařské kosmetiky pro své klientky?
Balíček, který jsme na zimu připravili, obsahuje tři ošetření Beautytekem light, a tím pádem i tři ošetření přístrojem NEW-LIFE B.E.A.M., který při ošetřování obličeje zdarma provede masážní modelaci oblasti břišních svalů a stehen, a tím pádem zeštíhluje.

Beautytek light viditelně prozáří a omladí pleť bez jakékoli bolesti, modřin či vpichů. Laser totiž aktivuje malé molekuly předem naneseného Hyaluronan gelu „Pure Hyaluron“, které mají schopnost na sebe vázat velké množství vody, čímž se zpevňuje pokožka a získává zpět ztracenou vlhkost a elasticitu. Zároveň probíhá i hubnutí a modelace těla. Cena je 6000 korun za tři ošetření.

Přístroj NEW-LIFE B.E.A.M. díky počítači aktivuje činnost svalů, cvičí s klientem a výsledkem procedury jsou zpevnění bříška a stehen.

Přírodní vs. syntetický materiál

Pracujete s různými materiály v oblasti estetické medicíny. Jaké zákroky vy osobně máte nejraději?  
Popularitu si získávají biodermální nitě a zákroky, kde se jejich použití ještě kombinuje s jiným ošetřením. Používám výhradně přírodní materiál, u kterého jsem schopna říci, co se v horizontu několika let stane, jak bude tělo s materiálem pracovat. Přírodní materiál zaručí, že si na něj tělo nevytvoří nežádoucí reakci, s alergií na něj jsem se ještě nesetkala.

Syntetický materiál do budoucna může zkomplikovat hezký efekt každého dalšího kosmetického výkonu. Když tělo tento materiál odmítne, reakce jsou náročné, mohou se na tváři dokonce udělat až mokvající píštěle.

Pacientky musíme informovat o rozdílech, které s sebou přináší použití jednotlivých materiálů. Některé se mylně domnívají, že zákrok, při kterém použiji syntetiku, je takzvaně tvarově napořád. Ale v kůži není žádné tvarové „napořád“, protože se s věkem mění její hydratace, pevnost, hustota a tím i tvary.

Jak biodermální nitě funfují?
Biodermální nitky hodně zahustí kůži a zpevní ji. Pro představu, je to, jako když pavouk natáhne síť. Výsledky ošetření jsou velmi dobré, přidávám k němu ještě kyselinu hyaluronovou, která doplní hydrataci a hmotu do kůže, a hlavně – nedochází ke zmasivnění ošetřované oblasti čelisti a okolo úst.

Tyto kombinace jsou velmi efektivní a výhodné. Zákrok není bolestivý, před zákrokem se provede anestezie mastí, po hodině je celé místo znecitlivělé. Po zákroku jsou opravdu jen lehké modřinky, které je možno zakrýt make-upem, druhý den je klient schopen normálně chodit do práce.

Nitky jsou vstřebatelné, po určité době se rozbourají, vyvolají reakci vaziva a vstřebají se asi za osm měsíců až rok. Ale efekt trvá v řádech roků, protože na ně reaguje vlastní vazivo. Video ze zákroku zde.

Pravidelný systém péče „zastavuje“ čas

mudr-pelechova-kosmetika-nahled

MUDr. Mirka Pelechová

Stalo se vám někdy, že jste zákrok pacientce rozmluvila, protože se vám zdál zbytečný? Například u příliš mladých klientek?
Většina mladých klientek přichází s konkrétním přáním, jsou dobře informované o zákroku a přesně vědí, co chtějí. Mají problémy s kůží, například její poréznost, nerovnosti, akné. Všechny tyto problémy se řeší frakčním laserem, jizvičky se opakovaným zásahem dají odstranit. Kombinace vital injektoru s laserem dokáže úplné vyrovnání pleti.

Odmítám ale například úpravu rtů, najednou a obrovskou, v tom případě vysvětluji celý zákrok a i to, jak taková změna zapůsobí jak na ně, tak na okolí. Pokud klientka trvá na svém, zákrok neudělám.

A naopak, co vaše nejstarší klientky?
Moje nejstarší klientka, 91letá dáma, velmi obdivuhodná, vitální, čilá, která o sebe dbá celý život a dělá sobě sama radost. Ví, že o celkovém vzhledu rozhoduje pravidelný systém péče. Ta umožní doplnit kůži lokálně, bez celkových zátěží organismu látkou, která udržuje kůži tvarově pevnější, metabolicky aktivnější, a tím „zastavuje“ čas.

Jaké zákroky podstupují nyní muži?
Muži chodí na cévní lasery kolem nosu, tváře, klasické CO2, odstranění výrůstků kolem límečku u košile. Začne sezona golfistů, ti přicházejí jednou ročně kvůli odstranění pocení v podpaždí.

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky.

 


Autor: Renata Rákosová

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru