dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Erekce srdce ukáže klubko nahých mužů, prezervativy v ústech i slušivé slipy
Erekce srdce. Foto: archiv Divadlo Disk

Erekce srdce ukáže klubko nahých mužů, prezervativy v ústech i slušivé slipy

Absolventskou inscenaci studentů oboru herectví Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU s názvem Erekce srdce se po květnové premiéře i několika reprízách ve stejném měsíci vrací na scénu Divadla Disk.

Inscenaci nastudovala režisérka Petra Tejnorová. Inscenace vznikla bez předem daného pevného scénáře. Autory jsou studenti společně s režisérkou a přizvaným tvůrčím týmem. Osobní zkušenosti studentů jsou formulovány prostřednictvím rozhovorů, improvizace a autorského psaní.

erekce-srdce-uvnitr-clanku-a-nahled „Některé věci zůstávají skryty, protože je známe. Když náhle změníme úhel pohledu, tyto věci zásadně změní význam situace. Dost často se smějeme, nebo pláčeme jenom proto, že je to tak správné, že se to očekává. Toužíme po intenzitě prožitku, kterou mnohdy supluje jen to, co je opojné. Hledáme aplikace, návody a hlavně jistoty. Stojíme o falešné zpovědnice, o rychlé ultimativní vykoupení. Současný obraz lásky vede k frustraci a traumatům,“ řekola k inscenaci režisérka Tejnorová.

Nejbližší reprízy:
út 30. 09. od 19.30, pá 03. 10. od 19.30, út 07. 10. od 19.30,
st 15. 10. od 19.30

Vstupenky lze pořídit zde.

režie
Petra Tejnorová

erekce-srdce-uvnitr-clanku-nahled dramaturgie
Ján Zaťko

scénografie
Adriana Černá

hudba a sound design
Jan Burian
pohybová spolupráce
Jaro Viňarský

produkce
Michaela Hubálková, Jakub Rálek, Václav Strýček, Jeník Tyl

hrají studenti 3. ročníku KALD:
Sára Arnsteinová
Anděla Blažková
Petra Kosková
Pavel Kozohorský
Jan Nedbal
Ivo Sedláček
Jiří Šimek
Daniel Tůma


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru