dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Erb Prahy 8 z recyklovatelných materiálů

Praha 8 vyhlásila soutěž „Nejkrásnější erb MČ Praha 8 z recyklovatelných materiálů“, která byla vypsána v rámci ekologické výchovy na mateřských a základních školách, jež zřizuje městská část. Účast v soutěži byla dobrovolná a zapojit se do ní mohli jak jednotlivci, tak celé skupiny. Výstava dětmi vytvořených erbů je k zhlédnutí v budově úřadu v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha 8) do 23. června.

O soutěž byl velký zájem. Zapojilo se do ní celkem 10 mateřských a 6 základních škol. Každá škola vybrala pouze jeden erb, který ji v soutěži reprezentuje. Nejlepší práce vybere odborná komise složená ze zástupců úřadu, která odmění 3 nejzdařilejší erby v kategorii Základní škola a v kategorii Mateřská škola.

Veřejnost má také možnost vybrat nejkrásnější erb, a to prostřednictvím ankety na webových stránkách Prahy 8, popřípadě také přímým hlasováním, tj. vyplněním hlasovacího lístku a vhozením do hlasovací urny v tzv. Bílém domě, kde budou dětské práce k vidění od 13. do 23. června vždy v pracovních hodinách úřadu. Slavnostní vyhlášení proběhne v Grabově vile 23. června. Výsledky soutěže budou zveřejněny na webových stránkách a Facebooku městské části.

K výrobě erbů musely být použity výhradně recyklovatelné materiály. Díky tomu se tak děti mohly zábavnou formou naučit, které materiály to jsou. „Tuto  soutěž jsme připravili, abychom podpořili dětskou kreativitu a hlavně dětem i dospělým osvětlili, co vše lze dnes recyklovat. Právě neznalost základních pravidel třídění vede často k tomu, že řada recyklovatelných materiálů zbytečně končí v běžném odpadu,“uvádí místostarosta Matěj Fichtner (ANO), který má ve své gesci školství. 


Další články
Nahoru