dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská kultura

Era svět: Oáza kultury v centru Prahy

Tři patra zasvěcené kreativním lidem, jejich hotovým dílům, ale také jejich myšlenkám, nápadům a inovacím. V budově na Jungmannově náměstí v Praze se propojuje bankovní svět s tím uměleckým a společenským.

Najdete zde bankovní zónu, ale i kavárnu, coworkingový sál, výstavní foyer a sál pro prezentace, workshopy či kulturní představení. 

V září zve Era svět na zajímavé akce:

Projekce filmů a debaty o nich Film Talks jsou určeny nejen filmovým fanouškům. 7. září bude předmětem debaty slovenský film Koza režiséra Iva Ostrochovského.

Máte rádi sníh, zimu a tučňáky? Pak právě pro vás je určena přednáška cestovatele Václava Šilhy Antarktida – K branám ráje.

Poprvé v České republice se 21. září v prostorách Era světu uskuteční 1. Miniveletrh fairtradových produktů, který bude otevřen jak odborné, tak i široké veřejnosti.

23. září si budete moci zatancovat v latinskoamerickém rytmu s Janem Řehákem a tanečnicemi v Salonu Ljuby Fuchs, nezávislé lektorky komunikačních dovedností.

Unikátního diskuzního pořadu Úhel pohledu se mohou zúčastnit všichni, kteří mají co říct. Na každé téma je totiž možné se dívat z mnoho úhlů pohledu. Například 30. září se ponese v duchu Výchovy dětí v Čechách.

Po prázdninách se opět můžete těšit na filmové lahůdky. Druhé a čtvrté úterý bude patřit Era Art klubu. Přijďte se podívat na filmy Někdo tam nahoře mě má rád a Pád do ticha.

Pro milovníky výstav a vernisáží je prostor Era světu ideálním. „Výstavní prostor zde funguje od počátku, nicméně obsahová náplň se v čase proměnila. Prvotním záměrem bylo poskytovat prostor neziskovým organizacím pro prezentaci jejich aktivit zejména v podobě fotografických výstav. Dále mladým umělcům, kteří hledají prostor pro představení svých děl za přijatelných podmínek. Era svět se brzy stal vyhledávaným místem a nabídka výstavních titulů se rozrostla tak, že je aktuálně možné stavět program věnovaný převážně současnému výtvarnému umění,“ říká Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery. A dodává, že až do 30. srpna je možné navštívit výběr z díla Bereniky Saudkové.

Na září je pak připravena Výstava 9–9 Ladislava Průchy a Soni Třeštíkové, kteří diplomovali na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru skla u akademického sochaře Rony Plesla. Představeny budou jejich autorské mísy a vázy.

era-svet-vystava_1-nahled


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru